کدخبر: ۲۸۸۹۸۶ لینک کوتاه

واکنش مقتدی صدر به عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق

اقتصادنیوز: رهبر جریان صدر عراق عملیات هوایی ارتش ترکیه در شمال این کشور را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت شبکه سومریه نیوز نوشت، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توئیتی در واکنش به عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال عراق نوشت: عملیات هوایی ترکیه علیه عراق را اگر چه مطابق با توافقنامه‌ها انجام می‌شود، محکوم می‌کنیم و از دولت می‌خواهیم تمام توافقنامه‌های ناعادلانه، که حاکمیت و امنیت عراق را تضعیف می‌کند، لغو کند.

وی عملیات‌های تروریستی در ترکیه را محکوم کرد و گفت: از دولت عراق می‌خواهیم تا از مرزها محافظت و امنیت آن را تامین کند تا عراق نقطه آغازی برای تجاوز به کشورهای همسایه نشود.

رهبر جریان صدر عراق در ادامه از دولت ترکیه خواست تا پرونده اپوزیسیون را به شکلی مسالمت‌آمیز و بر اساس یک گفت‌وگوی هدفمند ببندد.

مقتدی صدر همچنین هشدار داد که منطقه در حالت تنش به‌سر می‌برد و هیچ نیازی نیست تا با بمباران مرزها، این تنش را شعله‌ور کرد.

از سوی دیگر، رهبر جریان صدر عراق شامگاه پنجشنبه در منزل مسکونی خود در منطقه حنانه نجف با یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان دیدار کرد.

در این دیدار آرام کردن اوضاع منطقه و روابط عراق و عمان و همچنین نقش آنها در آرام کردن اوضاع منطقه بررسی شد.

مقتدی صدر در دیدار با بن علوی از تلاش‌های سران عمان در راستای کاهش تنش‌های موجود در منطقه تقدیر کرد.

صدر در این دیدار یک قرآن نفیس به وزیر امور خارجه عمان اهدا کرد و در مقابل وزیر امور خارجه عمان نیز به رسم یادبود یک خنجر عمانی به مقتدی صدر هدیه داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند