کدخبر: ۲۸۹۱۴۳ لینک کوتاه

نظر ترامپ دوباره عوض شد؛ مهم نیست شی جینپینگ در نشست گروه ۲۰ شرکت نکند

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا لحن خود را در خصوص اهمیت دیدار با همتای چینی‌اش در نشست قریب الوقوع گروه ۲۰ تغییر داده و گفت، اگر شی جینپینگ در این نشست شرکت نکند، اهمیتی ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز گفت: اگر شی جینپینگ،‌ رئیس جمهوری چین در نشست گروه ۲۰ شرکت کند بسیار خوب است اما اگر او در این نشست شرکت نکند اهمیتی ندارد چرا که ما از طریق فروش به چین میلیاردها دلار از این کشور می‌گیریم.

این در حالی است که اخیراً ترامپ تهدید کرده بود که اگر شی جینپینگ در نشست گروه ۲۰ شرکت نکند تعرفه‌هایی بر واردات کالاهایی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار از چین اعمال خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا رئیس جمهوری چین در این نشست شرکت می‌کند یا خیر.

دولت ترامپ امیدوار است که نشست گروه ۲۰ بتواند پلتفورمی برای نشان دادن پیشرفت در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین باشد؛ دورنمایی که با توجه به تنش‌های اخیر میان این دو کشور بعید به نظر می‌رسد.

ترامپ ماه گذشته پس از متوقف شدن مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن تعرفه‌ها بر واردات کالاهایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار از چین را افزایش داد. وی تاکید دارد که چین بهای این تعرفه‌ها را پرداخت می‌کند؛ یک مالیات بر واردات کالا که عمدتاً برعهده تجار و مشتریان آمریکایی است.

ترامپ در این مصاحبه گفت: مردم ما بهای این تعرفه‌ها را نمی‌پردازند. نهایتاً شرکت‌ها برای اجتناب از این تعرفه‌ها از چین خارج می‌شوند.

جامعه تجاری آمریکا سیر نزولی اخیر در اعتماد اقتصادی را به جنگ‌های اقتصادی کنونی نسبت داده است.

هفته گذشته ترامپ پس از آنکه با مکزیک در خصوص اجرای برنامه مهاجرت توافق کرد از تهدید خود برای اعمال تعرفه‌های پنج درصدی بر واردات کالا از مکزیک دست کشید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند