کدخبر: ۲۸۹۸۷۴ لینک کوتاه

مرکل: عدم پایبندی ایران به برجام تبعاتی دارد

آنگلا مرکل گفته ما از ایران می‌خواهیم برجام را حفظ کند، در غیر این صورت، مسلما تبعاتی وجود خواهد داشت.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آلمانی ها که در نقض برجام و زیر پا گذاشتن تعهدات آن همواره آمریکا را همراهی کرده اند باز هم جمله ای کلیشه ای و البته عریان تر از قبل را از زبان صدر اعظم شان تکرار کردند. حرفی که شاید بتوان در ادبیات سیاسی و محافظه کارانه ژرمن ها آنرا به حرف زور تعبیر کرد.

بعد از خروج آمریکا از برجام هر بار مسئولان آلمانی از جمله صدر اعظم، سخنگویان دولت یا وزیر امور خارجه با سوال خبرنگاران درباره منفعت ایران از برجام می پرسند، جملاتی کلیشه ای نظیر این را می شنوند که برجام ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای دور کرد، ما برجام را در راستای امنیت خود و جهان مهم می دانیم، اما برای منافع ایران از برجام معجزه هم نمی توانیم، بکنیم یعنی ولو طرف های غربی برجام را به چیزی نگیرند و با تحریم های آمریکا همراه شوند اما ایران بماند.

آنگلا مرکل گفته ما از ایران می‌خواهیم برجام را حفظ کند، در غیر این صورت، مسلما تبعاتی وجود خواهد داشت.

مرکل و همتایان اروپایی وی که در برابر اقدام آمریکا به خروج از برجام و زیر پا گذاشتن تعهدات تنها به ابراز تاسف بسنده کرده بودند یا واکنشی نشان ندادند حال امروز وی در معیاری دوگانه مدعی می شود اگر ایران از برجام خارج شود تبعاتی برای این کشور خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند