جمعیت وفاق ملی بحرین: بحرینی‌ها مقابل تلاش‌ها برای فروش مساله فلسطین می‌ایستند

کدخبر: 290543
اقتصادنیوز: معاون دبیر کل جمعیت وفاق ملی بحرین در سخنانی گفت که ملت این کشور در مقابل تلاش‌ها برای فروش مسأله فلسطین خواهند ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین الدیهی، معاون دبیرکل جمعیت وفاق ملی بحرین در گفت‌وگو با خبرگزاری یونیوز درباره کارگاه اقتصادی بحرین به عنوان بخشی از طرح صلح آمریکا برای فلسطین و رژیم صهیونیستی موسوم به "معامله قرن" اظهار کرد: نظام بحرین زمانی که مشروعیت مردمی خود را از دست داد در آغوش رژیم اسرائیل افتاد و ملت بحرین فروش مسأله فلسطین را نخواهند پذیرفت.

وی افزود: کارگاه "شکوفایی برای صلح" کارگاهی برای فروش فلسطین به خاطر صلح است که اسرائیل و آمریکا برای آن تلاش می‌کنند. بحرینی‌ها در مقابل چنین تلاش‌هایی که فروش فلسطین و نابود کردن قدس را هدف گرفته‌اند، خواهند ایستاد. این طبیعی است که ملت بحرین علی رغم شرایط دشوار، درد و رنج، سرکوب و بازداشت‌ها با استفاده از تمامی امکانات‌شان از مساله فلسطین حمایت و به خاطر آن فداکاری کرده‌اند اما من معتقدم که ملت بحرین از هر راهی مردود اعلام کردن کارگاه اقتصادی و اهداف آن استفاده خواهند کرد.

الدیهی تصریح کرد: ملت بحرین به رغم سرکوب و این وضعیت دیکتاتوری حاکم بر کشورشان به خیابان‌ها آمدند تا فروش مسأله فلسطین را محکوم کنند. هر فردی که معتقد است معامله با رژیم اشغالگر برای شکوفایی منطقه است، دچار توهم شده است و سازمان‌های عربی شکننده و ضعیف خودشان را به آغوش آمریکا و اسرائیل می‌اندازند تا به آنها کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: افتادن در آغوش صهیونیسم در کارنامه حاکمان منطقه ثبت خواهد شد، این درحالی است که اسرائیل هیچ تمایلی به رشد اقتصادی یا اجتماعی و سیاسی منطقه ندارد و حاکمان عرب می‌دانند که افتادن در آغوش صهیونیسم حمایت از صهیونیست‌هاست نه ملت خودشان.

این مقام بحرینی ادامه داد: این سازمان‌های شکننده و ضعیف اراده و حمایت ملی را از دست می‌دهند و به همین دلیل به دنبال کسانی هستند تا از آنها حمایت کنند و برای این کار هیچ طرفی جز اسرائیل و آمریکا را پیدا نمی‌کنند.

معاون دبیرکل جمعیت وفاق بحرین گفت: تمامی ملت‌های منطقه از جمله ملت بحرین باید از هر طریقی برای به شکست کشاندن این معامله (معامله قرن) و معاملات دیگر تلاش کنند. در مقابل چنین معاملاتی مقاومت می‌کنیم و دست بسته نخواهیم ماند.

وی خاطرنشان کرد: نظام بحرین و نظام‌های دیگر نمی‌توانند به اهداف کثیف خود برای افتادن در آغوش صهیونیسم دست یابند. نظام بحرین از دهه 90 تا کنون روابطی با اسرائیل داشته اما این روابط هیچ‌گاه مانند این روزها علنی نشده بود.

الدیهی در ادامه افزود: اپوزیسیون در بحرین برای به شکست کشاندن کارگاه تلاش می‌کنند و در همین راستا، فعالیت‌هایی نیز در بیروت انجام می‌دهیم که تمامی اقشار عربی و فلسطینی را تحت عنوان "حاکمیت برای شکوفایی" در مقابل معامله ننگ و شوم در بحرین در کنار یکدیگر جمع می‌کند.

تیتر یک
  • پنجره باریک فرصت آمریکا در مقابل ایران؛

    اقتصادنیوز؛ ولی نصر، مشاور سابق دولت باراک اوباما با تأکید بر ضرورت استفاده دولت بایدن از فرصت موجود برای رسیدن به یک…

از دست ندهید
بلیط هواپیما