کدخبر: ۲۹۰۹۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقایسه درآمد سالیانه لیونل مسی با بازیکنان زن فوتبال آمریکا

اقتصاد نیوز:بازیکنان شاکی تیم ملی فوتبال آمریکا به تبعیض پرداخت دستمزد در ورزش درآمد مسی را در یک سال مطرح کردند که چندین برابر دستمزد بازیکنان زن است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان آمریکا درآمد سالانه لیونل مسی ستاره بارسلونا را به عنوان مثال در مبارزات خود برای کاهش شکاف دستمزد بین مردان و زنان در ورزش مورد تاکید قرار دادند.

این بازیکنان در صفحات شخصی خود درآمد 84 میلیون دلاری لیونل مسی را در مقایسه با درآمد مجموع 1693 بازیکن زن با مبلغ 42.6 میلیون دلار در سال را مطرح کرده‌اند.

در پستی که این بازیکنان گذاشته‌اند آمده است: یک بازیکن مرد تقریبا دو برابر مجموع بازیکنان در لیگ‌های سطح بالا درآمد دارد.

13980404000428_Test_NewPhotoFree

در جریان برگزاری جام جهانی فوتبال زنان که به میزبانی فرانسه در حال برگزاری است، بازیکنان فوتبال بانوان آمریکا تقاضای حقوق برابر در ورزش را داشتند.

تبعیض پرداخت حقوق به بازیکنان به یکی از داغ‌ترین سوژه‌ها در جام جهانی زنان تبدیل شده است.

پیش از این در روز جهانی زن، بازیکنان تیم فوتبال آمریکا شکایت خود را از تبعیض پرداخت دستمزد در ورزش مطرح کردند که این موضوع توسط ستاره‌های آمریکا از جمله الکس مورگان، مگان راپینوئه، کارلی لیود و بکی سوئربرون رهبری می‌شد.

اتحادیه فوتبال آمریکا موافقت کرد تا بعد از پایان جام جهانی صحبت‌های بازیکنان زن را بشنود.

تیم ملی فوتبال آمریکا راهی مرحله یک‌چهام جام جهانی شده و باید 28 ژوئن مقابل فرانسه میزبان مسابقات به میدان برود. این تیم 3 دوره عنوان قهرمانی جام جهانی را در کارنامه دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند