حمایت پوتین از ریاست عربستان بر نشست آتی گروه ۲۰

کدخبر: 291515
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، از ریاست عربستان بر نشست آتی سران گروه ۲۰ در سال ۲۰۲۰ حمایت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت خبری اسکای نیوز نوشت، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت، خواستار تحکیم راه‌های همکاری میان روسیه و عربستان در زمینه انرژی است.

پوتین در این دیدار که در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن انجام شد، افزود، از ریاست عربستان بر نشست گروه ۲۰ در سال ۲۰۲۰ حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهوری روسیه از دعوت بن سلمان برای سفر به عربستان در فصل پاییز قدردانی کرد و گفت که این دعوت را می‌پذیرد.

وی افزود، همکاری برای تثبیت بازارهای انرژی، نتایج مثبتی در پی خواهد داشت.

پوتین تصریح کرد، به خاطر وجود فرصتی برای تبادل نظر با بن سلمان پیرامون چگونگی همکاری مشترک در بازارهای جهانی انرژی خوشوقت است.

وی تاکید کرد، بررسی مسایل مهم مشترک با ولیعهد سعودی را از روز قبل آغاز کرده است.

پوتین ادامه داد، "تثبیت وضعیت بازار انرژی در حالت کامل است و این اقدام با تلاش‌های بن سلمان تا حدود زیادی نتایج مثبتی خواهد داشت". وی خطاب به بن سلمان افزود: خوشحال می‌شوم که با تو دیدار کنم و فرصتی برای بررسی همه این مسائل وجود داشته باشد.

ولیعهد عربستان نیز در این دیدار گفت، روابط ریاض و مسکو در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، امنیتی و اجتماعی در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری بوده است. وی افزود: روسیه و عربستان همکاری مستحکمی با یکدیگر دارند و ما به دنبال گسترش آن هستیم. فرصت‌های پیش‌رو میان ما در مقایسه با گذشته بیشتر شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما