کدخبر: ۲۹۱۵۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توضیح ترامپ درباره انصراف از حمله به ایران/ محل‌های مشخصی را انتخاب کرده بودیم

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا در نشسست G۲۰ بار دیگر مدعی تمایل ایران برای مذاکره با آمریکا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه گاردین نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست G۲۰ درباره متوقف کردن حمله به ایران که هفته گذشته مدعی شده بود تصمیم آن را داشته است گفت: وقتی محل‌های مشخصی را برای حمله انتخاب کردیم پرسیدم که چه تعدادی از مردم جان خود را از دست خواهند داد.

ترامپ گفت که به او اطلاع دادند تعداد این افراد ممکن است تا ۱۵۰ نفر باشد و وی با خود فکر کرده بود تعداد تلفاتی که یک حمله ممکن است به بار بیاورد ناحق است و در نتیجه حمله‌ای رخ نداد.

وی همچنین بازهم درباره مذاکره تهران با واشنگتن مدعی شد که فکر می‌کند ایران تمایل دارد تا «به یک توافق با آمریکا دست پیدا کند».

وی در کنفرانس خبری پایان این نشست گفت: ما در حال کار کردن بر روی [موضوع] ایران هستیم. خواهیم دید که چه پیش می‌آید. من فکر می‌کنم آن‌ها تمایل دارند که یک توافق [با آمریکا] انجام بدهند و فکر می‌کنم این که بخواهند توافق کنند خیلی هوشمندانه است. خواهیم دید که چه پیش می‌آید. من مشکلی نداشته و وقت زیادی دارم.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: آن‌ها عملکرد بسیار بدی دارند. وقتی من روی کار آمدم آن‌ها بسیار «بی‌رحم» بودند. آن‌ها در ۱۸ جای مختلف بودند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند