واکنش ترامپ به انتقادات تند کارتر

کدخبر: 291583
اقتصانیوز؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات اخیر کارتر که گفته بود ترامپ رئیس جمهور مشروع آمریکا به شمار نمی‌آید گفت که کارتر مرد خوبی است اما رئیس جمهور وحشتناکی بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه به اظهارات اخیر «جیمی کارتر» رئیس جمهور اسبق آمریکا که گفته بود ترامپ رئیس جمهور غیرقانونی است، پاسخ داد.

ترامپ در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست سران گروه 20 در اوساکای ژاپن گفت: جیمی کارتر مرد خوبی است اما وی رئیس جمهور وحشتناکی بود.

ترامپ اشاره کرد که کارتر یک دموکرات بوده و اظهارات وی علیه ترامپ معمولی است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «وی (کارتر) به دموکرات‌ها وفادار است اما همانطور که همگان هم اکنون درک کرده‌اند من انتخابات را به دلیل روسیه یا هر شخص دیگری نبرده‌ام بلکه به دلیل خودم بردم.»

ترامپ اضافه کرد وی انتخابات سال 2016 را پیروز شد چون مبارزات انتخاباتی وی «بهتر، باهوش‌تر و سختکوش‌تر» از هیلاری کلینتون بوده و وی در ایالت‌هایی نظیر میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین پیروز شده است.

کارتر اخیرا در جریان میزگردی در شهر «لیسبورگ» واقع در ایالت ویرجینا گفت که بدون حمایت روسیه، ترامپ قادر نبود که سمت ریاست‌جمهوری را کسب کند و وی رئیس جمهور مشروع آمریکا به شمار نمی‌آید.

پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ در آمریکا و به قدرت رسیدن ترامپ در کاخ سفید، اتهاماتی علیه روسیه مبنی بر مداخله در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح شد که البته مسکو بارها این اتهامات را بی‌اساس خوانده و این ادعاها را رد کرده است.

گزارش خلاصه شده «رابرت مولر» بازپرس ویژه دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره تبانی ادعایی تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا چندی پیش منتشر شد. 

این گزارش به این جمع‌بندی رسیده که اعضای تیم ترامپ با دولت روسیه تبانی نکرده‌اند. مولر علی‌رغم این، در این گزارش از ۱۰ اقدام توسط ترامپ نام برده که می‌توان آنها را مصداق «مانع‌تراشی در اجرای عدالت» دانست. 

پس از آن دموکرات‌های کنگره با انتقاد از وزیر دادگستری به خاطر سانسور گزارش مولر خواستار انتشار گزارش کامل وی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما