کدخبر: ۲۹۲۱۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
راه‌اندازی ٥٠ ایستگاه بی‌دود در پایتخت طی ١٠ ماه

راه‌اندازی ٥٠ ایستگاه بی‌دود در پایتخت طی ١٠ ماه

اقتصادنیوز: مدیر توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل پاک از راه‌اندازی ٥٠ ایستگاه بیدود در تهران جهت استفاده از دوچرخه، طی ١٠ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، یعقوب آزاده‌دل صبح امروز در آئین افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی دوچرخه‌سواری و توسعه حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: تفاوت عمده این نمایشگاه با سال گذشته، ورود بخش خصوصی برای برگزاری این نمایشگاه است و شهرداری تهران تنها حامی بوده و امیدوارم سال آینده سمن‌ها(NGOها) به‌طور کامل این نمایشگاه را برگزار کنند و حتی از شهرداری هم دعوت نشود.

وی با بیان اینکه ٣ کارگاه آموزشی و همزمان به موازات این نمایشگاه چهارمین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران نیز برگزار خواهد شد، گفت: همچنین بانک رسالت جهت ارائه تسهیلات دوچرخه به شهروندان در نمایشگاه حضور دارد.

مدیر واحد توسعه حمل‌ونقل پاک از رونمایی پیک دوچرخه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: شرکت پیک بادپا هم قرار است به‌صورت پایلوت پیک دوچرخه را در مناطق ١١و ١٢ راه‌اندازی کند.

آزاده‌دل در ادامه از پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو و حضور حناچی شهردار تهران در این کمپین و استفاده از دوچرخه تقدیر کرد و گفت: در گذشته از آقایان نجفی و افشانی نیز در فضای مجازی خواسته بودم به پویش‌های استفاده از دوچرخه بپیوندند ولی این موضوع محقق نشد و خوشبختانه شهردار کنونی به این پویش پیوسته است البته این‌طور به نظر می‌رسد که نگاه‌ها به دوچرخه‌سواری شهردار است و من معتقدم باید اول هوای دوچرخه را داشته باشیم و پس از آن هوای شهردار را.

مدیر واحد حمل‌ونقل پاک به بازگشت پروانه‌ها به شهر اشاره کرد و گفت: عده‌ای می‌گویند چرا فکر می‌کنید بازگشت پروانه‌ها کار شماست!؟ اصلاً چنین اعتقادی ندارم اما معتقدم اگر همین طرز تفکر را در تغییر رویکرد مدیریت ترافیک ادامه دهیم، حاجی لک‌لک‌ها هم به تهران برمی‌گردند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند