کدخبر: ۲۹۲۱۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برای گروه های حساس وضعیت هوای تهران خطرناک است

برای گروه های حساس وضعیت هوای تهران خطرناک است

اقتصادنیوز: کیفیت هوای پایتخت امروز (سه شنبه) با وجود کاهش ۱۰ واحدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۱۰۳ برای برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۱۱۳ به ۱۰۳ کاهش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۷۵ به ۹۴ افزایش داشته و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۶ به ۲۳ کاهش داشته است.
بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶) و ژئوفیزیک (منطقه ۶) به ترتیب با شاخص‌های ۱۷۷، ۱۶۱ و ۱۵۹ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک (منطقه پنج)، شهرداری منطقه ۱۶ و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) به ترتیب با شاخص‌های ۸۷، ۸۸ و۹۰ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۶۶ روز هوای سالم و ۱۲ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۷۸ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۱۸ روز رسیده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند