کدخبر: ۲۹۲۳۵۸ لینک کوتاه

رییس پلیس آگاهی استان اعلام کرد:

کشف فرار مالیاتی ۱۵۷ میلیاردی در بوشهر

اقتصادنیوز : رییس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: کارگاهان پلیس آگاهی موفق شدند یک فقره فرار مالیاتی ۱۵۷ میلیارد ریالی را کشف و یک نفر متهم را دستگیر کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ جوشن سهرابی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های پلیس استان در سال جاری، مقابله جدی و هدفمند با جرایم اقتصادی است، اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات لازم فردی را که با خریداری و استفاده سو از کارت بازرگانی اشخاص دیگر در زمینه واردات کالا فعالیت داشت شناسایی کردند.

وی افزود: با هماهنگی مراجع قضائی این شخص برای انجام بررسی‌ها و تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این فرد در بازجویی‌های فنی و در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به فرار مالیاتی ۱۵۷ میلیارد ریالی اعتراف کرده است، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای رسیدگی به تخلفش تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر به شهروندان توصیه کرد در صورتی که قصد فعالیت در امور تجاری را ندارند از گرفتن کارت بازرگانی به نام خود و سپس فروش آن به دیگران خودداری کنند، در غیر این صورت احتمال سو استفاده و وقوع جرایم اقتصادی از کارت بازرگانی آنان در حجم گسترده و ایجاد مشکلات امنیتی برای فروشندگان و صاحبان اصلی کارت بازرگانی وجود دارد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند