کدخبر: ۲۹۲۹۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رونمایی از سامانه جدید ارتباطی سپاه+عکس

رونمایی از سامانه جدید ارتباطی سپاه+عکس

اقتصادنیوز: سامانه ارتباطات تاکتیکی «سپهر ۱۱۰» سپاه با حضور حسین سلامی رونمایی و تحویل یگان‌های مردم پایه شد.

سامانه ارتباطات تاکتیکی «سپهر ۱۱۰» سپاه رونمایی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آیین رونمایی از سامانه ارتباطات تاکتیکی «سپهر ۱۱۰ «با حضور حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه برگزار و این سامانه تحویل یگان های مردم پایه شد.

این سامانه ارتباطی به همت مهندسان جوان معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه طراحی و ساخته شده و هدف از تولید و بکارگیری آن تداوم بهینه سازی و به روزرسانی تجهیزات ارتباطی فاوا به منظور متحرک سازی سامانه های فرماندهی و کنترل یگان‌های مردم پایه و زمینی با قابلیت بهره برداری در کلیه وسایل متحرک زمینی، هوایی و دریایی به ویژه عملیات های هجومی در شرایط تعاقب دشمن متجاوز می باشد.

سامانه ارتباطات تاکتیکی «سپهر ۱۱۰» کلیه نیازهای ارتباطی فرماندهان سطوح مختلف راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و رزمی را در شرایط پدافندی و آفندی، امنیتی و دفاعی و بحران های ناخواسته مانند حوادث غیرمترقبه مرتفع می سازد.

این سامانه دارای لایه های ارتباطی متعدد برای شرایط دفاعی، امنیتی اعم از ارتباطات دیجیتال راه دور HF و شهری، محلی و منطقه‌ای شامل سامانه های ارتباطی v/uhf، دیجیتال، امن، مولتی باند، مولتی چنل، Ds، FH، ادهاک، سلولار، مقاوم و با قابلیت های رومینگ شبکه‌ای و ریموت پذیر با پهنای باند مورد نیاز برای انتقال صوت، دیتا و تصویر می باشند.

ارتباطات چند لایه باسیم و بی‌سیم امن و مقاوم قرارگاه، لشکر و تیپ ها به منظور ایجاد امکان فرماندهی و کنترل ثابت و متحرک در کلیه عملیات ها به ویژه عملیات های هجومی در کلیه مناطق جغرافیایی و عملیاتی در این سامانه تامین گردیده و دارای قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک (سایبر الکترونیک) دشمن و مقاوم در برابر هر نوع اقدام، شامل: شنود، هک، نفوذ، فریب، اختلال و اقدامات EMP می باشند.

سرعت بالا، انعطاف پذیری، بکارگیری سامانه ها بدون خودرو بر روی شناورها و یا قابلیت انتقال به نقاط مرتفع و کلیه مناطق مورد نظر و بهره‌برداری از آنها در هر نوع شرایط آب و هوایی، محیط جغرافیایی و عملیاتی از دیگر ویژگی‌های «سپهر ۱۱۰» بوده و امکانات زیستی و اپراتوری لازم در شرایط ثابت و سیار و با امکان استفاده از منابع تغذیه متنوع و خود کافی درآن ایجاد شده است.

سامانه ارتباطات تاکتیکی «سپهر ۱۱۰» چند منظوره با قابلیت های متنوع برای سطوح فرماندهی قرارگاه ها، لشکرها و تیپ‌ها با قابلیت استفاده در عملیات های هجومی در استفاده از موفقیت و تعاقب دشمن متجاوز در نظر گرفته شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند