کدخبر: ۲۹۳۱۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مسجدسلیمانی‌ها امشب در خانه نخوابند

استاندار خوزستان:

مسجدسلیمانی‌ها امشب در خانه نخوابند

اقتصادنیوز : استاندار خوزستان با تاکید بر این که مسئولان استان باید تا پایان بحران در کنار مردم مسجدسلیمان باشند، گفت: مسئولان شهرستان به مردم این شهر اعلام کنند که امشب در خانه نخوابند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا ، غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در نشست شورای مدیریت بحران در فرمانداری مسجدسلیمان اظهار کرد: اگر زیرساخت‌ها در مسجدسلیمان با مشکل روبه‌رو است در صورت امکان به سرعت برطرف شود تا مردم با مشکل جدی مواجه نشوند.

وی افزود: تا این لحظه دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس با اعزام گروه‌های سیار در کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان زلزله، بسیار خوب عمل کرده‌اند.

استاندار خوزستان بیان کرد: منازلی که زمین‌لرزه‌ای با شدت ۵.۷ ریشتر را تحمل کرده‌اند، ممکن است با یک پس‌لرزه تخریب شوند لذا باید مردم را تشویق کنیم تا برای احتیاط امشب در خانه‌ها نخوابند و در محیط‌های باز مانند حیاط منازل یا کمپ‌های موقت استقرار یابند.

وی با بیان اینکه هلال احمر به هیچ وجه موضوع زلزله را دست کم نگیرد، توضیح داد: بی‌توجهی و کم اهمیت تلقی کردن زمین‌لرزه‌ای که در بافت فرسوده رخ داده، ممکن است نتیجه همه تلاش‌های امدادی را نقش بر آب کند.

شریعتی بیان کرد: برای پیشگیری از تلفات جانی، شرایطی را برای مردم فراهم کنیم تا مردم بتوانند امشب را خارج از منازلشان بگذرانند، لذا چادر مورد نیاز مردم به هر تعداد در اختیارشان قرار داده شود و کمپ‌های موقت نیز ایجاد گردد.

وی تاکید کرد: مسئولان شهرستانی و استانی تا حصول اطمینان از وضعیت مسجدسلیمان در کنار آنها بمانند، همان طور که تعهد دادیم در سیل تا اتمام مشکلات در کنار مردم باشیم، اینجا هم تا رفع تمام مشکلات در کنار مردم مسجدسلیمان هستیم و خسارت‌های وارده را جبران می‌کنیم و نمی‌گذاریم مردم دچار نگرانی یا تشویش شوند.

استاندار خوزستان گفت: مردم همه مناطق استان برای ما برابر هستند زیرا ما هموطن هستیم اما باید مسئولان شهرستان و استان نیز آمادگی لازم را داشته باشند تا این وضعیت به خوبی مدیریت شود و مشکل خاصی برای مردم مسجدسلیمان پیش نیاید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند