کدخبر: ۲۹۳۵۶۷ لینک کوتاه

وزیر خارجه قطر: آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست

وزیر خارجه قطر در مصاحبه با یک رسانه غربی عنوان داشت که آمریکا معتقد است با افزایش فشارها می تواند ایران را وادار به مذاکره کند اما تهران با این روش سر میز گفتگو حاضر نمی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «محمدبن عبدالرحمان آل ثانی» در گفتگو با واشنگتن پست با اعلام این مطلب در ادامه گفت: امیرقطر در دیدار اخیر خود با دونالد ترامپ که روز سه شنبه انجام شد پیشنهاد قبلی خود در خصوص میانجیگری میان واشنگتن و تهران را ارائه نکرد چون کاخ سفید تاکید کرده که معتقد است با تحریم های سخت تر تهران را مجبور به مذاکره خواهد کرد.

وزیر خارجه قطر در ادامه افزود: آنچه ما از طرف آمریکایی مشاهده کردیم این است که آنها خواهان جنگ نیستند اما تحریم ها را به عنوان ابزاری مفید برای کشاندن ایران به میز مذاکره می دانند اما ایران تحت این فشارها مذاکره نمی کند.

به نوشته واشنگتن پست، امیرقطر در بهار پیشنهاد میانجیگری میان ایران و آمریکا را داده بود اما کاخ سفید آن را نپذیرفته بود.

به گفته وزیر خارجه قطر، در دیدارهای جدید دوحه سعی کرده این نکته را برای کاخ سفید روشن کند که قطر نمی تواند شاهد وقوع جنگ میان یکی از متحدان خود با همسایگانش باشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند