کدخبر: ۲۹۳۶۱۸ لینک کوتاه

نماینده ولی‌فقیه: مسئولان موظب اظهار نظرشان درباره حجاب باشند

نماینده ولی فقیه در استان گفت: حجاب یک مسئله تخصصی است، بنابراین همه مسئولان نظام و افرادیکه در دولت مسئولیت دارند به ویژه بانوانی که مسئول هستند باید مواظب اظهار نظرشان درباره حجاب باشند و اظهار نظر عوامانه نکنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله حبیب الله شعبانی عصر امروز در اجتماع بزرگ مردمی عفاف و حجاب اظهار داشت: درباره حجاب حرف برای گفتن بسیار است چرا که حجاب ورود به عرصه تمدن، عزت و خودباوری است.
وی با بیان اینکه حجاب سبب تعالی روح انسان می‌شود، افزود: حجاب تکامل آدمی را به دنبال دارد به همین دلیل خداوند متعال به برخی از اقشار جامعه حجاب را واجب کرده است و به برخی دیگر نه خیر، همانگونه که زنان یهودی و مسیحی در زمان پیامبر اکرم(ص) می‌توانستند حجاب نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه دراستان با تاکید براینکه خداوند متعال درباره حجاب، افراد ارزشمند را مورد خطاب قرار داده است، بیان کرد: اسلام حجاب را بر افرادی که از تمدن به دور بودند، برخی زنان که اهل تمدن، اندیشه و فکر نبودند واجب نکرده است.

وی با تشریح جایگاه حجاب در اسلام عنوان کرد: حجاب بر کسانی که اهل اصالت و کرامت بودند واجب شد چرا که این گوهر باید گوهر باشد تا در صدف قرار گیرد.

غرب با تحقیر حجاب می‌خواهد بی‌حجابی را در جامعه رواج دهد

شعبانی ابراز کرد: آنچه روابط درست بین زن و مرد در جامعه را تنظیم می‌کند حجاب است پس نباید با بی‌حجابی به سوی بی‌تمدنی که امروز جامعه غرب با آن دست به گریبان است، حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: امروز برخی افراد بی‌حجابی را با کلاس بودن، روشنفکری و نشانه امروزی بودن می‌دانند در حالیکه افرادیکه حضور انسانی در و نه جنسی جامعه دارند، آنهایی که به دنبال جلوه‌گیری نیستند و با اعتماد به نفس در جامعه حاضر می‌شوند اهل حجاب و روشنفکران واقعی هستند.

امام جمعه همدان افزود: افرادیکه حاضر نیستند با نگاه دیگران خود را در جامعه فربه کنند، روشنفکران حقیقی هستند در حالیکه غرب با تحقیر حجاب می‌خواهد بی حجابی را در جامعه رواج دهد.

وی بیان کرد: این زندگی عفیفانه است که سبب بقای خانواده در جامعه میشود به همین دلیل است که در جامعه ما حجاب یک هویت ملی اسلامی به شمار می آید.

شعبانی با تاکید براینکه حجاب پرچم اسلامی است، عنوان کرد: همه جامعه باید بدانند اگر می‌خواهیم بخش زیادی از مشکلات اجتماعی حل شود و عشق در خانواده‌ها ترویج شود، باید به سمت و سوی حجاب حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: به فرموده قرآن کریم ماندن در راه خدا نیازمند استقامت است، پس ممکن است در این مسیر به ما متحجر نیز بگویند چرا که امروز جایگاه برخی ارزش‌ها در جامعه در حال تغییر است.

حجاب سنگر دفاع از اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان با اعلام اینکه حجاب سنگر دفاع از اسلام است، عنوان کرد: درصد زیادی از زنان کم‌حجاب ما افراد متدین و معتقد هستند، افرادی که در برنامه‌های مذهبی مانند شب‌های قدر حضور یافته و حتی با حضور در انتخابات یا راهپیمایی پای نظام می‌ایستند.

وی با اشاره به اینکه عده اندکی از زنان کم‌حجاب معاند هستند و نمی‌توانند حضور افراد محجبه در شهر را تحمل کنند، ابراز کرد: این افراد سیاهی لشگردشمن و تمدن غرب در کشور هستند.

شعبانی تصریح کرد: بسیاری ازافراد کم حجاب اما معتقد را، نباید افرادی بی‌دین به شمار آورد و به گونه‌ای رفتار کرد که دشمن گمان کند توانسته از میان آنها برای خود یاری گیری کند.

وی اظهار داشت: افراد کم حجاب باید به چند سوال پاسخ دهند از جمله اینکه چرا کسانیکه به عقاید دینی آنها احترام نمی‌گذارند از بی‌حجابی آنها خوشحال می‌شوند و یا اینکه چرا آنها را در لشگر خود حساب کرده و درصدد هستند از کم‌حجابی آنها برای ورود به جامعه و تخریب خانواده استفاده کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه باید افراد کم حجاب به این سوال پاسخ دهند که چرا متولیان فرهنگ غرب، سکولارها و کسانیکه به سیدالشهدا(ع) توهین می‌کنند از این نوع پوشش دفاع می‌کنند، ابراز کرد: افراد کم حجاب باید به این سوال که وضعیت پوشش آنها تا چه اندازه می‌تواند به خانواده‌ها آسیب بزند و یا اینکه خودشان از این آسیب تا چه انداز در امان می‌مانند، نیز پاسخ دهند.

مسئولان از اظهار نظر عوامانه درباره حجاب پرهیز کنند

وی با تشریح مسئله حجاب و برخی سخنان انجام شده پیرامون این موضوع در کشور گفت: حجاب یک مسئله تخصصی است بنابراین همه مسئولان نظام و افرادیکه در دولت مسئولیت دارند به ویژه بانوانی که مسئول هستند باید مواظب اظهار نظرشان درباره حجاب باشند و اظهار نظر عوامانه نکنند.

شعبانی تصریح کرد: جامعه متدین ما از وضعیت حجاب گلایمند هستند که این نیز کاملا به حق است اما باید پرسید آیا در این عرصه تنها مسئولان نظام و یا نیروی انتظامی مسئول است و تنها آنها باید به این موضوعات حواسشان باشند؟

وی با اشاره به اینکه همه ما در جامعه باید پیگیر مسئله امر به معروف که همان دعوت به نیکی‌هاست باشیم، افزود: افراد متدین حضور خود در اماکن تفریحی را بیشتر کرده و ضمن پر کردن صحنه در صورت مشاهده منکری، این موضوع را با زبان خوش تذکر دهند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: از این جمع بزرگ که برای دفاع از حجاب و عفاف گرد هم آمده‌اند می‌خواهم به مسئله امر به معروف و حجاب که همان روشنفکری حقیقی و حرکت به سوی تمدن است، ورود کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند