کدخبر: ۲۹۴۱۴۲ لینک کوتاه

تنها نکته مثبت برجام از نظر نتانیاهو

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد که تنها نکته مثبت توافق هسته‌ای ایران، تاثیر مثبتی بوده که بر نزدیکی اسرائیل با کشورهای عربی گذاشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امروز گفت: توافقی که درباره برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفت تاثیر مثبتی در نزدیکی اسرائیل با کشورهای عربی داشت.

وی که برای جمعی از دانشجویان دانشکده ای در فلسطین اشغالی موسوم به «امنیت ملی» سخن می گفت، افزود: تنها نکته مثبتی که توافق وحشتناک هسته ای ایران به دنبال داشت این بود که باعث نزدیکی عمیق ما با کشورهای اصلی جهان عرب شد.

نتانیاهو در ادامه گفت: من بر این باور بودم که توافق هسته ای با ایران نه تنها راه را برای برخورداری این کشور از زرادخانه هسته ای باز می کند بلکه صدها میلیارد دلار را نیز برای ایران فراهم خواهد کرد، [پول هایی] که داخل ایران صرف نمی شود بلکه هزینه امپراطوری ایران می شود. اکنون می توانید قضاوت کنید حق با ما بود یا نه. بنابراین باید در مقابل [ایران] ایستاد.

نخست وزیر اسرائیل در پایان مدعی شد: در شرایط کنونی تنها ارتشی که در جهان می تواند با ایران مقابله کند، ارتش اسرائیل است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند