محمدجواد ظریف: ما حمله نظامی را جدی می گیریم!/ترامپ با آتش بازی می کند

کدخبر: 294331
​اقتصادنیوز: شبکه خبری«ان بی سی نیوز » نوشت: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت اگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مجموعه تحریم هایی را که از سال ۲۰۱۷ علیه ایران اعمال کرده است، لغو کند، درهای دیپلماسی «کاملا باز» است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب این شبکه خبری افزود: وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در مصاحبه با «لستر هولت» مجری برنامه اخبار شبانه ان بی سی افزود، کشورش به دنبال جنگ با آمریکا نیست اما ترامپ باید تحریم های ظالمانه علیه تهران را بردارد تا راه برای مذاکره باز شود.

وی گفت، ایالات متحده آمریکا رویکرد دیپلماتیک را با خارج شدن از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ بین تهران و قدرت های جهان تضعیف کرد. آمریکا میز مذاکره را ترک کرده است و همواره از بازگشت آنها به میز مذاکره استقبال می شود.

ظریف همچنین گفت ایران علاقه ای به داشتن زرادخانه هسته ای ندارد هر چند که اگر بخواهد می تواند بمب بسازد. اگر ما علاقه مند به تولید سلاح هسته ای بودیم، می توانستیم مدتها قبل این کار را انجام دهیم.

ان بی سی نیوز افزود: وزیر امور خارجه ایران همچنین گفت که فکر نمی کند ایران و آمریکا در آستانه جنگ باشند.

وی در این باره گفت: من عقیده ندارم که رئیس جمهور ترامپ به دنبال جنگ است اما بر این باور هستم که برخی از اطرافیان این را می خواهند. اما فکر نمی کنم که آنها در نهایت موفق شوند و فکر می کنم که احتیاط و ملاحظه کاری حاکم شود. همه می دانند که ایران کشوری بزرگ و با افتخار است و ما حمله نظامی را جدی می گیریم.

ظریف گفت؛ ایران قبل از عقب نشینی از تعهداتش در قبال توافق هسته ای حدود یک سال خویشتنداری و صبر را در پیش گرفت اما دولت ترامپ از توافقی که مذاکره وامضا شده، خارج شده است.

وزیر امور خارجه ایران افزود: ایالت متحده با آتش بازی می کند و من فکر می کنم در هر مذاکره ای باید یک وضعیت بُرد- بُرد حاصل شود در غیر این صورت اوضاع به یک وضعیت باخت- باخت منجر خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما