کدخبر: ۲۹۴۵۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اصلاح ساختار بودجه در دستور کار مجلس  قرار دارد

اصلاح ساختار بودجه در دستور کار مجلس قرار دارد

اقتصادنیوز : نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ساختار بودجه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و افزایش سهم استانداران و اختیارات استانی از مهم ترین مسائلی است که در آن مورد توجه قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید مهدی مقدسی ظهر امروز در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی با بیان اینکه مجموع اعتبارات استانی سال گذشته استان 4 هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود، اظهار کرد: در صورتی که مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی بتوانند با پیگیری از سوی سازمان ها و وزارتخانه های بالادستی از ظرفیت اعتبارات ملی بیشتر جذب کنند می توان مشکلات استان را مرتفع کرد. 

وی افزود: ۸۲ درصد مجموع اعتبارات ملی است و تنها ۱۸ درصد از مجموع منابع استانی است، بنابراین مدیران باید در تخصیص و جذب منابع ملی بیش از پیش تلاش کنند. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلاح ساختار بودجه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و افزایش سهم استانداران و اختیارات استانی از مهمترین مسائلی است که در آن مورد توجه قرار دارد. 

مقدسی اظهار داشت: استانداران و شوراهای برنامه ریزی بهتر از هر کس دیگری از مشکلات و مسائل حوزه خود با خبر هستند بنابراین توزیع منابع ملی باید بر اساس این ۲ مرجع قانونی باشد نه اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای منابع استان برنامه ریزی کند. 

وی ادامه داد: باید شرایطی در استان ایجاد شود تا در هر سه ماه یکبار مدیران استانی نسبت به میزان جذب اعتبارات ملی گزارش دهند. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند