اولین تصاویر ویدئویی از کشتی توقیف‌شده در خلیج فارس

کدخبر: 294637
اقتصادنیوز: رسانه‌ها تصاویری ویدئویی از کشتی‌ای که هنگام قاچاق سوخت در خلیج فارس توقیف شده، منتشر کرده‌اند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه «العالم» امروز ویدئویی از کشتی توقیف‌شده در نزدیکی جزیره «لارک» منتشر کرده است. این کشتی خارجی روز یکشنبه در حال انتقال سوخت قاچاق از ایران بوده که شناسایی و توقیف شده است.

صبح امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد در عملیاتی یک کشتی خارجی را حین قاچاق سوخت در خلیج فارس توقیف کرده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: «طی عملیات رصد و کنترل ترددهای شناوری در خلیج فارس به منظور کشف و مقابله با قاچاق سازمان‌یافته، در روز یکشنبه مورخ ۲۳/۴/۹۸ گشت‌های شناوری منطقه یکم دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز پس از اطمینان از حمل قاچاق سوخت توسط یکی از کشتی‌های خارجی در اقدامی غافلگیرکننده، این کشتی را که حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بود پس از هماهنگی و حکم مراجع قضائی، در جنوب جزیره لارک توقیف کردند.»

این بیانیه می‌افزاید: «این کشتی که ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت را دارد با ۱۲ خدمه خارجی در حال عزیمت  برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج‌های ایرانی به کشتی‌های بیگانه در مناطق دورتر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.»

پس از انتشار خبر توقیف این کشتی، دولت انگلیس که دو هفته پیش یک نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرده، اعلام کرد به دنبال دریافت اطلاعات بیشتری در مورد این کشتی است. ارتش آمریکا نیز اعلام کرده از گزارش‌ها در ارتباط با این کشتی مطلع است، اما فعلا در این رابطه اظهار نظر نمی‌کند.

sizeVideo: 7.67M | timeVideo: 00:01:06 downloadVideo
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما