مالک کشتی انگلیسی خواستار ملاقات با خدمه شد

کدخبر: 295018
اقتصادنیوز: شرکت "استنا بالک" مالک کشتی توقیف شده انگلیس در منطقه خلیج فارس اعلام کرد که در حال تنظیم درخواست رسمی برای ملاقات با خدمه کشتی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این شرکت در اصل سوئدی روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: شرکت های بیمه ما در منطقه [خلیج فارس] با رئیس امور دریانوردی بندرعباس در تماس بوده و گزارش کرده اند که وضعیت سلامتی خدمه کشتی استنا ایمپرو خوب است.

بیمه کنندگان استنا بالک به نقل از رئیس امور دریانوردی بندرعباس همچنین اعلام کرده اند که هنوز دستورالعملی درباره آینده کشتی توقیف شده انگلیس دریافت نشده است.

روز گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان کشتی انگلیس به نام استِنا ایمپرو (stena impero) را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد.

«جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس امروز در گفت وگوی تلفنی با همتای ایرانی خود ضمن ابراز ناخرسندی از اقدام ایران، خواستار اقدام عملی برای کاهش تنش ها شد.

وی با بیان اینکه امنیت کشتیرانی انگلیس بایستی محافظت شود مدعی شد: اگر خواهان حل اوضاع هستیم باید اقدام عملی صورت دهیم.

با این حال محمد جواد ظریف گفته است: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ دامنه نوسان دلار در بازار متشکل ارزی کاهش یافت، این امر می‌تواند تحت تاثیر فضای بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما