کدخبر: ۲۹۵۴۹۷ لینک کوتاه

باارزش‌ترین تیم های فوتبال جهان از نگاه فوربس

اقتصاد نیوز:در فهرست مجله فوربس از باارزش‌ترین تیمهای ورزشی دنیا، منچستریونایتد سقوط کرده و بعد از رئال مادرید و بارسلونا قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز، فهرست باارزش‌ترین تیمهای ورزشی دنیا که توسط مجله فوربس تهیه می‌شود در سلطه‌ی تیمهای ورزشی آمریکایی است و در این فهرست پنجاه تیمه، تنها هشت تیم فوتبال حضور دارند. امسال تیم هاکی روی یخ دالاس کابویز بار دیگر در صدر فهرست فوربس قرار گرفته است.

اما منچستریونایتد که سال گذشته در این فهرست رتبه دوم را به خود اختصاص داده بود امسال با سقوطی چهار پله‌ای در رتبه ششم جدول قرار گرفته است. بهترین رتبه فوتبالی در این فهرست به رئال مادرید تعلق دارد که در رتبه سوم جدول ایستاده و بارسلونا نیز رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. این دو باشگاه اسپانیایی رتبه‌های سال گذشته خود را تکرار کرده‌اند.

دالاس کابویز برای چهارمین سال پیاپی در صدر فهرست قرار گرفته و ارزش آن 5 میلیارد دلار ارزیابی شده است. تیم بیس‌بال یانکیز هم با 4.6 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد و رئال و بارسا به ترتیب با 4.24 میلیارد و 4.02 میلیارد دلار در رتبه‌های بعدی ایستاده‌اند.

بعد از این سه تیم فوتبال یعنی رئال، بارسا و یونایتد، تیم بعدی بایرن مونیخ است که در رتبه هفدهم قرار دارد. منچسترسیتی و چلسی هم رتبه‌های بیست و پنجم و سی و دوم را به خود اختصاص داده اند.

دیگر تیمهای فوتبالی‌ای که در این فهرست پنجاه تیمه قرار گرفته‌اند آرسنال و لیورپول هستند. آرسنال در رتبه 42 و لیورپول، قهرمان چمپیونزلیگ در رتبه 45 فهرست فوربس قرار گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند