کدخبر: ۲۹۵۷۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حمله پهپادی یمنی ها به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

حمله پهپادی یمنی ها به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

اقتصاد نیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد پنجشنبه از حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی به پایگاه هوایی «ملک خالد» واقع در جنوب غرب عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ پهپاد ارتش یمن آشیانه جنگنده های سعودی را در پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط هدف قرار داد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: انبارهای مهمات و تجهیزات نظامی نیروهای سعودی در این پایگاه هوایی نیز از دیگر اهداف پهپاد یمنی بود.

وی همچنین هشدار داد که در صورت ادامه تجاوز سعودی به یمن، ساعات آینده این حملات با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

پهپاد های یمنی طی روزهای گذشته اهداف حساس و مهمی را در پایگاه هوایی ملک خالد و نیز فرودگاه های جیزان، نجران و أبها هدف قرار داده اند.

حملات دقیق پهپادهای یمنی به مراکز نظامی و فرودگاه‌های عربستان به کابوسی برای دولت ریاض تبدیل شده و تاکنون نتوانسته مانع این حملات شود.

عربستان از فروردین سال 1394 به همراه امارات متحده عربی و برخی دیگر از کشورهای منطقه جنگی ویرانگر را علیه مردم یمن آغاز کرده که تاکنون هزاران کشته و میلیون ها آواره برجا گذاشته است.

جنگ یمن ششم فروردین سال 1394 با حمله ائتلاف نظامی سعودی و حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه آغاز شد. 

این تجاوز نظامی تاکنون بیش از 100 هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک به کام مرگ کشانده است. 

همچنین این جنگ میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی نامید.

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند