حمله تند پناهیان به رئیس‌جمهوری دوره اصلاحات: چرامی‌گویند جلوی طوفان جنگ را در منطقه با خردمندی بگیرید/ صلح شود که چه؟

کدخبر: 296114
اقتصادنیوز: یک فعال سیاسی منتقد دولت و نزدیک به جبهه پایداری به سرمقاله صلح‌طلبانه سیدمحمد خاتمی رئیس‌جمهوری دوره اصلاحات در گاردین انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس علیرضا پناهیان با اشاره به سرمقاله رئیس دولت اصلاحات در «گاردین» ادعا کرد: هر وقت دیدید کسانی که عدالت‌خواه و اهل مقاومت نیستند از صلح دم می‌زنند به دنبال کاسه زیر نیم کاسه باشید.

نایب‌رئیس قرارگاه عمّار در بخشی از نوشته خود تصریح کرد:«طوفان ویرانگری در منطقه آغاز شده که در حال نابودی قدرت زورگویان غرب است؛ آن وقت سرمقاله نویس گاردین می‌گوید جلوی این طوفان را با خردمندی بگیرید! که چه بشود؟ تا بتوانند سلطه خود را مانند گذشته در فضای صلح ادامه بدهند؟ مشخص نیست طرف کدام طرفی است!بعضی از سرمقاله نویس‌های گاردین طوری از تنش‌زا بودن ترامپ انتقاد می‌کنند که انگار با سیاست تنش‌زدا و مذاکره‌جوی اوباما حاضرند کنار بیایند! ولو داعشی‌ها و سربریدن‌ها را در منطقه راه بیندازند.

پناهیان با انتقاد از ادبیات صلح‌طلبانه مبدع نظریه گفت‌وگوی تمدن‌ها تاکید کرد:چقدر نفرت برانگیز است به طرفداری از کلمه زیبای صلح، عدالت را فراموش می‌کنند و انگار نه انگار که این جنایتکاران باید تقاص خون‌های به ناحق ریخته شده را پس بدهند. همین‌ها یک زمانی تکفیری‌های داعشی را پیکارجو می‌خواندند.
 

از دست ندهید
بلیط هواپیما