کدخبر: ۲۹۶۶۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه تشریح کرد؛ اقدامات جدید دولت برای رونق تولید

اقتصادنیوز: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : دولت از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۵۳ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در سال جاری در نظر گرفته است.

به  گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در جریان افتتاح دو پروژه صنعتی در شهرک صنعتی سالاریه ورامین در جمع خبرنگاران گفت : چند سال است که با همکاری مجلس در تصویب تبصره ۱۸ در قانون بودجه، امکانی فراهم شده تا تولید کنندگان هم از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کرده و از کمک های بلاعوض دولت در رونق بخشیدن به تولید و ایجاد اشتغال استفاده کنند.

وی اظهار داشت: در تبصره ۱۸ قانون بودجه، امکان پرداخت مابه التفاوت سود نیز پیشنهادشده تا از این طریق نیز به تولید کنندگان کمک شود.
وی گفت : با این مکانیزم برای سال جاری بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد تومان در این بخش از تبصره ۱۸ پیش بینی شده تا مشکل تولید کنندگان برطرف شود.
نوبخت گفت : دولت برای اشتغال تک تک استان های کشور نیز برنامه ریزی منسجم و مدونی طراحی کرده که در آن امکان تأمین سرمایه در گردش و دریافت تسهیلات ارزان قیمت تر از شرایط فعلی در نظر گرفته شده است. 
وی تصریح کرد: مجموعه این اقدامات دولت که در قانون بودجه پیش بینی شده، فرصت را برای اشتغال تولید کنندگان فراهم می کند.
۲ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است
رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای دومین مرحله از طرح رتبه بندی معلمان خبر داد.
وی افزود: در قانون بودجه، برای اجرای دومین مرحله طرح رتبه بندی فرهنگیان ۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که این مبلغ در دو سال گذشته و برای اجرای مرحله اول، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.
نوبخت افزود: وزارت آموزش و پرورش باید هر چه سریعتر مقدمات اجرای مرحله دوم را که اعتبارات آن ابلاغ شده فراهم کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند