کدخبر: ۲۹۶۶۳۳ لینک کوتاه

۶ اخطار ایران به نیروی هوایی آمریکا

سازمان تروریستی سنت‌کام سه‌شنبه گفته هواپیماها و پهپادهای آمریکایی قبل و بعد از سرنگونی پهپاد «گلوبال هاوک» ۶ مورد اخطار از ایران دریافت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان تروریستی «سنت‌کام» امروز سه‌شنبه گفته هواپیماهای آمریکایی قبل و بعد از ساقط شدن پهپاد « آر کیو-۴ گلوبال هاوک» ۶ مورد اخطار از ایستگاه‌های پدافند هوایی ایران دریافت کرده است. 

«بیل اربن»، یکی از سخنگوهای سازمان تروریستی سنت‌کام گفته مقام‌های این سازمان به این جمع‌بندی رسیده‌اند ظرف ۱۲ ساعت قبل و بعد از سرنگونی این پهپاد ایستگاه‌های پدافند هوایی  ایران ۶ بار از هواپیماها یا پهپادهای آمریکا سوالاتی مطرح کرده یا به آنها هشدار دادند.

 مقام آمریکایی علی‌رغم این ادعا کرده ایران قبل از سرنگون کردن « آر کیو-۴ گلوبال هاوک» اخطاری به این هواپیما نداده است.

این در حالی است که سردار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ۳۱ خردادماه گفته که هواپیمای آمریکایی قبل از سرنگون شدن ۴ اخطار دریافت کرده است. 

ایشان در جمع خبرنگاران گفت: « قرارگاه پدافند هوایی ارتش ۱۰ دقیقه قبل از شلیک یعنی ۰۳:۵۵ دقیقه بامداد دوبار اخطار می‌دهد و با توجه به اینکه وارد فضای کشور شد توسط یگان مستقر که متعلق به پدافند هوافضای سپاه بود مورد اصابت قرار می‌گیرد و در مجموع ۴ بار در ساعت‌های ۰۲:۰۵ بامداد دوبار و۰۳:۵۵ دقیقه دوبار دیگر  اخطار  دادیم که عین چهار بار هم توجهی نشد.»

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند