کدخبر: ۲۹۶۶۹۸ لینک کوتاه

استقبال ترامپ از پارتی‌بازی رئیس‌جمهور برزیل برای پسرش

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا از تصمیم همتای برزیلی خود برای انتصاب پسرش به عنوان تصدی سمت سفیر برزیل در واشنگتن استقبال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری هیل نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه از احتمال سفیر شدن پسر همتای برزیلی خود در این کشور استقبال کرد و خویشاوندگماری (پارتی بازی) چنین موردی را رد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در هنگام بازگشت از ویرجینیا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید درباره پسر رئیس‌جمهور برزیل گفت: من پسرش را می‌شناسم. پسرش را فردی برجسته می‌دانم. او جوانی فوق العاده و باهوش است و احتمالا به همین دلیل آن‌ها اینکار را کردند. من از چنین انتصابی خیلی خوشحالم.

ترامپ همچنین گفت فکر نمی‌کند که اینکار نوعی خویشاوندگماری باشد و یادآور شد پسر ژاییر بولسونارو در رقابت‌های انتخاباتی به پدرش کمک کرده است.

تصمیم رئیس جمهور برزیل برای انتصاب پسرش به عنوان سفیر این کشور در آمریکا با انتقاداتی همراه شد. روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد بولسادور معتقد است روابط میان ادواردو و فرزندان ترامپ می‌توان به انجام وظیفه اش به عنوان سفیر برزیل کمک کند.

استقبال ترامپ از سفیر شدن پسر رئیس جمهور برزیل چندان عجیب نیست، زیرا او با انتصاب فرزندانش در پست‌های دولتی چندان ناآشنا نیست. او از بدو ورود به کاخ سفید ایوانکا ترامپ، دختر و جرد کوشنر، دامادش را به عنوان مشاوران ارشد دولت منصوب کرد.

بولسونارو سال گذشته پس از اجرای کارزار پوپولیستی علیه نهاد‌های دولتی به لقب «ترامپ برزیل» گرفت. ادواردو بولسونارو تنها نماینده برزیلی است که در ماه مارس به همراه پدرش در دیدار خصوصی وی با ترامپ در دفتر کار وی در کاخ سفید حضور داشت. وزیر امور خارجه برزیل نیز در این سفر آن‌ها را همراهی می‌کرد. احتمال چنین انتصابی در محافل دیپلماتیک برزیل و رسانه‌ها جنجال به پا کرده است و بولسونارو به خویشاوندگماری متهم شده است.

بولسونارو که نماینده پارلمان برزیل و پسر «ژاییر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل است، روز جمعه از فعالیت‌های قانونی خود در ارتباط با مسائل دیپلماتیک و تجارب جوانی خود در آمریکا سخن گفت تا به این ترتیب از انتصاب احتمالی خود به عنوان سفیر برزیل در واشنگتن دفاع کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند