واکنش قاطع پکن به توییت‌های ضدچینی ترامپ

کدخبر: 296770
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت خارجه چین به توییت‌های ضدچینی ترامپ واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، «هوآ چون اینگ» (Hua Chunying) سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به توییت‌های ضد چینی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه اعلام کرد: فکر می‌ کنم منطقی نباشد که آمریکا این ترفندهای فشار حداکثری را ادامه دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: وقتی کسی بیمار می‌ شود، فایده‌ ای ندارد که از کسی دیگر بخواهیم دارو بخورد. فکر می‌ کنم آمریکا در مذاکرات تجاری باید صداقت و حسن نیت بیشتری از خود نشان دهد.

وی در ادامه افزود: این مذاکرات فقط وقتی پیشرفت می‌کند که آمریکا صداقت و اخلاص از خود نشان دهد و مذاکرات را در فضای برابر، احترام، درک و مبادلات متقابل پیش ببرند.

این درحالیست که مذاکره کنندگان چینی و آمریکایی ساعاتی پیش در شانگهای دوازدهمین دور از مذاکرات درباره جنگ تجاری دو کشور را آغاز کردند.

رئیس‌جمهوری آمریکا دیروز در این باره درپیامی توئیتری نوشته بود:تیم من هم اکنون در حال مذاکره با آن‌ها (چینی ها) است، اما آن‌ها همیشه در پی تجدیدنظر در امتیازاتی هستند که پذیرفته اند. قرار است افزایش خرید محصولات کشاورزی آمریکا را آغاز کند، اما نشانه‌ای دال بر انجام آن وجود ندارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما