کدخبر: ۲۹۶۷۹۱ لینک کوتاه

مناظره دوم دمکرات‌ها زیر سایه مجادله بایدن و هریس

اقتصادنیوز: بخش دوم دومین مناظره ۱۰ نامزد دیگر ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات برای سال ۲۰۲۰ در حالی آغاز شد که همچون دور نخست این مناظرات، مجادله بین "کاملا هریس" و "جو بایدن" مشهود بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا مایکل بنت، بیل دی بلاسیو،جی اینسلی، کریستن جیلیبرند، تولسی گابارد، جولیان کاسترو، اندرو یانگ،کوری بوکر، کاملا هریس و جو بایدن شامگاه چهارشنبه در شهر دیتوریت ایالت میشیگان در کنار هم قرار گرفتند تا از نظرات خود درباره مهم ترین موضوعات سیاست داخلی و خارجی آمریکا دفاع کنند.

 

پس از اظهارات مقدماتی نامزدها، بحث بیمه درمانی برای همه مطرح شد که اختلاف نظر جدی بین هریس و بایدن چندین دقیقه از این مناظره را به یک مناظره دو طرفه تبدیل کرد.

بایدن با توجه به مسئولیت معاون رئیس جمهوری در دولت اوباما، محور این مناظرات بود و با توجه به اینکه در تمام نظر سنجی ها رتبه نخست نامزدهای دموکرات را به خود اختصاص داده است، دیگر نامزدها سعی داشتند بر رقابت با او متمرکز شوند.

طرح بیمه درمانی برای همه که از سوی کاملا هریس مطرح شده است در این مناظره با انتقاد بایدن، گابارد و جیلیبرند مواجه شد.

هریس درباره طرح بیمه درمانی بایدن گفت این طرح همه افراد را تحت پوشش قرار نمی دهد. 10 میلیون نفر هیچ گونه بیمه سلامت نخواهند داشت اما بایدن این نظر را رد کرد و گفت طرح من شامل همه افراد می شود.

بایدن با دفاع از طرح بیمه خدمات درمانی موسوم به "اوباما کر" افزود: طرح هریس 30 تریلیون دلار هزینه دارد. این مساله بسیار هزینه دارد و ممکن است مردم شغل خود را از دست بدهند.

در این بین سناتور بوکر اظهار کرد دموکرات ها نیاز دارند که برای مبارزه با دونالد ترامپ تمرکز کنند نه اینکه با یکدیگر بجنگند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند