کدخبر: ۲۹۶۸۴۲ لینک کوتاه

صدور حکم قصاص عامل شهادت ماموران دریابانی میناب

اقتصادنیوز: حکم قصاص عامل شهادت ماموران دریابانی میناب از سوی دادگاه کیفری یک استان هرمزگان صادر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خردادماه امسال دو تن از مأموران دریابانی شهرستان میناب به نام‌های حسن کریمی و سجاد افراسیابی در جریان درگیری با قاچاقچیان کالا و ارز به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد: در نتیجه رسیدگی ویژه به پرونده شهادت دو تن از مأموران دریابانی میناب در دادگاه کیفری یک استان هرمزگان پس از تکمیل روند دادرسی، حکم قصاص  عامل اصلی این جنایت صادر شد.

علی صالحی با اعلام این خبر اظهار داشت: در نتیجه رسیدگی ویژه به این پرونده، متهم (ش-م) به عنوان عامل اصلی این جنایت، به دو فقره قصاص با طناب دار در ملاء عام و در شهرستان محل وقوع جرم محکوم شده است.

وی تصریح کرد: نامبرده همچنین به اتهام تمرد نسبت به مأموران، به یکسال حبس تعزیری و به اتهام حمل غیرمجاز فشفشه به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد:  متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده به اسامی اختصاری (الف – ق) و (م –س) به اتهام مشارکت در تمرد نسبت به مأموران انتظامی به تحمل یکسال حبس تعزیری  و به اتهام حمل غیرمجاز  فشفشه به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری  محکوم شدند.

شهرستان میناب در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند