کدخبر: ۲۹۶۸۵۲ لینک کوتاه

وزیر ارتباطات: ۶۴۴ روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

اقتصادنیوز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال ۳۰۰ روستای استان آذربایجان شرقی به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال جاری، گفت: ۶۴۴ روستای کشور تاکنون به این شبکه متصل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "محمدجواد آذری جهرمی" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی استان آذربایجان شرقی که با دستور حسن روحانی رییس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس انجام شد، با اشاره به علاقه جوانان آذربایجان شرقی بعد از تراکتورسازی(تیم فوتبال) به ارتباطات، گفت: یک نیاز جدی و استعدادهای خوبی برای توسعه "ای.تی" و ایجاد اشتغال در این حوزه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات دولت دوازدهم برای توسعه ارتباطات در استان آذربایجان شرقی در ۳ فاز طراحی شده است، افزود: فاز نخست در فروردین امسال به بهره برداری رسید و  ۵۲۸ دکل مخابراتی توسط شرکت مخابرات و همراه اول با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومانی به روزرسانی شد.

وزیر ارتباطات، فاز دوم را راه اندازی ۱۱۴سایت مخابراتی توسط شرکت ایرانسل، ۸۱ سایت مخابراتی همراه اول و ۳ سایت مخابراتی توسط رایتل عنوان کرد و افزود: با این اقدامات تکمیل پوشش مناطق شهری و اتصال ۶۴۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات انجام شد که با سرمایه گذاری بیش از ۲۶ میلیارد تومان توسط دولت و ۸۶ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی امروز به بهره برداری رسید.

آذری جهرمی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ۸۹/۹ درصد پوشش جمعیتی استان آذربایجان شرقی و همچنین ۶۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز به این شبکه متصل می شوند و هدف گذاری فاز سوم رساندن این عدد تا پایان امسال به ۸۰ درصد است.

وی همچنین گفت: عملیات احداث ۳۰۲ کیلومتر فیبر نوری در سطح آذربایجان شرقی برای رسیدن به شاخص ۸۰ درصد پوشش روستاهای بالای ۲۰ خانوار با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان آغاز می شود.

وزیر ارتباطات در پایان سخنان خود از رییس جمهوری خواست که دستور افتتاح پروژه های ارتباطی آذربایجان شرقی با مجموع ۱۱۲میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی برای ایجاد دسترسی ۳۰۰ روستای دیگر تا پایان سال ۹۸ را اعلام کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند