کدخبر: ۲۹۶۸۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قالیباف: همه گروه‌های سیاسی به دولت کمک کنند

قالیباف: همه گروه‌های سیاسی به دولت کمک کنند

اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم همراهی و کمک همه گروه‌های سیاسی به دولت برای عبور از شرایط کنونی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد باقر قالیباف عضو تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه در  مراسم بزرگداشت سردار شهید فعال و شهدای نیروی انتظامی فارس در شیراز افزود: امروز کشور در حوزه اقتصادی دچار آسیب‌های جدی شده و مردم تحت فشار قرار دارند.

وی ادامه داد: قطعا می‌توان با غلبه بر چالش‌های مدیریتی موجود در جهت حل این مشکلات گام برداشت. بخشی از مشکلات ناشی از ضعف مدیریتی و بخشی ناشی از نداشتن باور به توانایی‌ها است.

قالیباف، با اشاره به تعرض پهپاد آمریکایی به آبهای کشورمان افزود: ممکن است برخی کشورها نیز به چنین تکنولوژی‌هایی برای سرنگونی این پهپاد مجهز باشند اما جرات و جسارت این برخورد را ندارند و چشم خود را بر روی چنین تجاوزهایی می‌بندند. لذا این باور که خدا باماست و کدخدا کاره‌ای نیست و اینکه منطبق با سنت‌های الهی حرکت کنیم خیلی مهم است.

او گفت: در حوزه اقتصاد هم باید به مردم و تولید کنندگان خودمان اعتماد داشته باشیم و به جای اینکه آنچه که خودمان داریم را از بیگانه طلب کنیم از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی بهره ببریم.

عضو تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در همین شرایط و تحریم‌ها که سخت است و کاغذپاره و بی اثر نیست قطعا قادر خواهیم بود با یک برنامه پنج ساله کشور را در حوزه اقتصاد به نقطه آرامش برسانیم. اختلافات سیاسی وجود دارد و گرایش‌های سیاسی متفاوت است اما هیچ گروه سیاسی در کشور نیست که اسلام، کشور و انقلاب برایشان مهم نباشد و بنابراین باید در بحث اقتصادی همه به هم کمک کنیم.

او ادامه داد: دولت نیز باید به عنوان مسئول امور گام اول را بردارد و همه به عنوان یک وظیفه در مقابل اسلام، انقلاب، ملت و شهدا با باور در جهت حل مشکلات حرکت کنیم.همه پیشرفت معنوی و مادی خود را مدیون شهدا می دانیم

قالیباف با اشاره به اینکه امروز در کشور همه با هر سلیقه، باور و گرایش امنیت کشور و پیشرفت معنوی و مادی خود را مدیون شهدا و امام شهدا می‌دانند افزود: لازم نیست که همه برای ایمان داشتن به چنین واقعیتی باورهای انقلابی  داشته باشند و فقط قدری انصاف کفایت می کند که انسان سر تعظیم در مقابل شهدا و خانواده آنها فرود آورد.

این عضو تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: از زمانی که قدرت‌های جهانی در منطقه خاورمیانه دخالت کردند و گروه‌های تروریستی را مسلح کرده و به جان منطقه انداختند، آمار ناامنی و تلفات خودشان از این آتشی که به پا کردند ده‌ها و صدها برابر بیشتر از جمهوری اسلامی بوده است.

وی گفت: امروز ما در یک محیط و کشور امن زندگی می‌کنیم و این امنیت را قطعا مدیون خون شهدا از جمله شهدای نیروی انتظامی هستیم.

او اضافه کرد: روزی که به عنوان فرمانده نیروی انتظامی وارد این مجموعه شدم با خودم می‌گفتم که آیا پرسنل این مجموعه همانند دوران دفاع مقدس که همه برای دفاع از کشور و انقلاب حاضر بودند از جان خود بگذرند حاضر به این از جان گذشتگی هستند که متوجه شدم که همه آنها از سرباز تا فرمانده همانند رزمندگان دفاع مقدس تا پای جان پای کار هستند.آن روز فهمیدم که این نیرو چقدر مظلوم است که نمی‌تواند این ظرفیت خود را به مردم منتقل کند.

در این مراسم از خانواده شهدای نیروی انتظامی استان فارس تجلیل شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند