کدخبر: ۲۹۷۱۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا و انگلیس در تأمین امنیت خودشان در خلیج فارس مانده‌اند

آمریکا و انگلیس در تأمین امنیت خودشان در خلیج فارس مانده‌اند

اقتصادنیوز: خبرگزاری میزان- معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه اتفاقات اخیر در خلیج فارس نشان داد که آمریکا و انگلیس حتی امنیت خودشان را هم در خلیج فارس نمی‌توانند تأمین کنند چه برسد به امنیت کل منطقه خلیج فارس، گفت: همانطور که نشست‌های پیشین ورشو و منامه به نتیجه نرسیدند یقیناً نشست آینده در بحرین نیز ثمری نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، سردار «رسول سنایی‌راد» با اشاره به نشست وزرای جنگ کشورهای عضو ناتو که قرار است در آینده نزدیک در بحرین برگزار شود، اظهار کرد: افزایش حضور نیرو‌های بیگانه در خلیج فارس، تنها احتمال تنش و درگیری را بیشتر می‌کند و امنیت منطقه را نه تنها افزایش نخواهد داد بلکه به شدت آن را به مخاطره می‌اندازد.

وی با بیان اینکه تامین امنیت منطقه راهبردی و استراتژیک خلیج فارس باید به ذی‌نفعان منطقه‌ای واگذار شود، تاکید کرد: بحران‌های فعلی خلیج فارس و دریای عمان، نتیجه مداخله نیرو‌های بیگانه در این منطقه است.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه اتفاقات اخیر در خلیج فارس نشان داد که آمریکا و انگلیس حتی امنیت خودشان را هم در خلیج فارس نمی‌توانند تامین کنند چه برسد به امنیت کل منطقه خلیج فارس، گفت: همانطور که نشست‌های پیشین ورشو و منامه به نتیجه نرسیدند یقینا نشست آینده در بحرین نیز ثمری نخواهد داشت.

سردار سنایی‌راد با بیان اینکه افزوده شدن تعداد نیرو‌های فرامنطقه‌ای در خلیج فارس، می‌تواند به صورت ناخواسته اصطکاک‌ها در خلیج فارس را بالا ببرد، گفت: تردید برخی کشور‌ها برای حضور در اجلاس پیش روی بحرین، معطوف به مشاهده واقعیت‌های میدانی و نگاه منطقی آن‌ها به وضعیت خلیج فارس است.

وی با بیان اینکه بحرین به نیابت از آمریکا و انگلیس میزبان اجلاس ضدایرانی ماه اکتبر خواهد بود، عنوان کرد: نشست ویترینی و فرمایشی بحرین، صرفا برای مدیریت کردن فضا در خلیج فارس برگزار خواهد شد و در این بین کشور‌هایی کوچک مثل بحرین که امنیت خود را در پیوند با قدرت‌های فرامنطقه‌ای تعریف می‌کنند، سعی می‌کنند به اربابان خوشان خوش‌خدمتی کنند و میزبان اجلاس باشند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در پایان گفت: علاوه بر نیروی دریایی انگلیس ناوگان پنجم ارتش تروریست آمریکا در بحرین پایگاه نظامی دارند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند