کدخبر: ۲۹۷۷۷۰ لینک کوتاه

۵۷ کشته در ژاپن به خاطر گرما

اقتصادنیوز: مقامات ژاپن اعلام کردند گرمای هوا و افزایش دما در یک هفته گذشته در این کشور، دستکم جان ۵۷ تن را گرفته و بیش از ۱۸ هزار نفر را هم به دلیل گرما زدگی راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ژاپن نیوز نوشت، آژانس مدیریت آتش سوزی و بلایای طبیعی ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد این در حالی است که در هفته پیش از آن نیز پنج هزار و ۶۴۴ تن به دلیل مشکلات ناشی از گرما به بیمارستان ها مراجعه کرده بودند.

گزارش می افزاید این آمار بیشترین آمار اعزام به مراکز درمانی به دلیل مشکلات ناشی از گرمازدگی از سال ۲۰۰۸ به این طرف است.

بر اساس این گزارش از تعداد از ۱۸ هزار و ۳۴۷ مراجعه کننده به بیمارستان ها، ۷۲۹ نفر به شدت بیمار شده و نیاز به بستری شدن طولانی مدت دارند در حالی که ۶ هزار و ۵۴۸ تن هم مدت کوتاه تری را باید در بیمارستان بمانند.

از نظر سن نیز ۵۴ درصد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی بیش از ۶۵ سال سن داشته اند.

هفته گذشته دمای هوا در بخش های زیادی از این کشور از ۳۵ درجه سانتیگراد نیز فراتر رفت.

این گزارش در حالی است که یک طوفان استوایی از شمال کیوشو در غرب ژاپن در حال عبور است و مردم این منطقه هم با باران های سنگین و بادهای شدید دست و پنجه نرم می کنند.

سازمان هواشناسی ژاپن می گوید این طوفان، باران های سنگینی را به بخش هایی از غرب ژاپن می آورد و باعث شرایط جوی ناپایدار شده و باران های سنگین محلی را به شرق و شمال ژاپن می آورد.

مقام های هواشناسی نسبت به رانش زمین، طغیان رودخانه ها و سیل در مناطق پست و نیز نسبت به بادهای شدید و امواج بلند هشدار داده اند.

تابستان سال گذشته نیز به دلیل گرمای هوا افزون بر ۴۰ نفر در ژاپن جان باختند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند