کدخبر: ۲۹۷۷۸۲ لینک کوتاه

هیلاری کلینتون با «زنان جسور» در راه است

اقتصادنیوز؛ «هیلاری کلینتون»‌ وزیرخارجه سابق آمریکا با کتابی به نام «کتاب زنان جسور» به کتابفروشی‌ها می‌آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ به گفته‌ «‌هیلاری کلینتون»‌، این کتاب جدید درباره‌ زنانی است که همواره از پرسیدن سوال‌های پرچالش هراسی نداشته‌ و تا دست‌یابی به هدف‌شان از تلاش دست برنداشته‌اند.

پس از انتشار کتاب خاطرات «هیلاری کلینتون» با عنوان «‌چه اتفاقی افتاد» در سال ۲۰۱۷، این چهره سیاسی این‌بار با همکاری «چلسی» دخترش کتابی را با عنوان «‌کتاب زنان جسور» تا ماه اکتبر امسال منتشر خواهد کرد که در آن به اتفاقات کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ می‌پردازد.

 این مادر و دختر می‌گویند: «اگر تاریخ تاکنون چیزی را به وضوح نشان ‌داده باشد،‌ آن چیز  نیاز جهان به زنان جسور است.»

به گفته‌ «هیلاری کلینتون»، «ماری بیرد»،‌ «چیماماندا نگوزی آدیچی» و «گرتا تونبرگ» نوجوان فعال محیط زیست از جمله کسانی هستند که در این کتاب به آن‌ها پرداخته می‌شود.

«کلینتون» می‌گوید: «‌هر کدام از این زن‌ها در طول زندگی جنگیده‌اند و به انواع مختلفی از پیروزی‌ دست یافته‌اند و راه‌ را برای پیشرفت دیگران هموار کرده‌اند.»‌

«چلسی» و «هیلاری کلینتون» در کتاب جدیدشان به داستان‌هایی در رابطه با «ماری ادواردز واکر» جراح نامدار آمریکایی و «شرلی چیزم» اولین زن سیاه‌پوستی که از سوی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۹۷۲ به عنوان نامزد انتخاب شد و «منال شریف» که در اعتراض به قانون منع رانندگی زنان در عربستان از رانندگی کردن خود فیلم گرفته بود، می‌پردازند.

 داستان بیش از ۱۰۰ زن در این کتاب به چاپ خواهد رسید.

خانواده «کلینتون»‌ تاکنون کتاب‌های بسیاری را به چاپ رسانده‌اند. «چلسی کلینتون» اخیرا کتاب مصوری را با عنوان «‌ایستادگی» و با موضوع زنان آمریکایی که جهان را تغییر دادند، منتشر کرده است.

کتاب خاطرات «چه اتفاقی افتاد» نوشته «هیلاری کلینتون»‌ بیش از ۱۰۰ هزار نسخه در بریتانیا به فروش رسید. این کتاب که در رابطه با اتفاقات کمپین انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ بود، در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

 در مجموع ۳۰۰ هزار نسخه از دیگر کتاب‌های خاطرات «هیلاری کلینتون»‌ با نام‌های «تاریخ زندگی» و «تصمیم‌های دشوار» به فروش رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند