کدخبر: ۲۹۷۹۱۸ لینک کوتاه

احمقانه ترین جنگ های تاریخ

اقتصاد نیوز: در قرون گذشته انسان های دلایل بسیار خوب و منطقی برای جنگیدن با یکدیگر داشته اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از روزیاتو،متوقف کردن یا جلوگیری از یک کشتار دسته جمعی، اعلام استقلال برای دادن یک سرزمین به مردم سرکوب شده و ستمدیده والبته دفاع از سرزمین خود در برابر نیروهای مهاجم همه دلایل خوبی برای جمع کردن ارتش و رفتن به جنگ با کشور دیگری بوده اند. اما در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با جنگ هایی آشنا کنیم که نه تنها وقوع آن ها به هیچ یک از دلایل گفته شده نبوده بلکه بسیار احمقانه نیز به نظر می رسند.

نبرد سطل چوب بلوط

در حالی که جنگ سطل چوب بلوط (Oaken Bucket) بیشتر شبیه یک رقابت بازی وار دانشجویی شبیه است اما یک جنگ واقعی بود که در سال ۱۳۲۵ بین دو استان در ایتالیا، بولونیا و مودنا، درگرفت و ۲٫۰۰۰ کشته نیز داشت. این جنگ در واقع یک جنگ نیابتی بین حامیان امپراطوری روم مقدس و طرفداران پاپ بود و چیزی که باید بدانید این است که این جنگ بدین دلیل آغاز شد که تعدادی از سربازان اهل مودنا، یک سطل آب را از چاهی در شهر مودنا دزدیده بودند. حتی از این خنده دارتر این که مودنایی ها در دفاع از سطل دزدیده شده تلاش بسیاری کرده و در نهایت با پیروزی، توانستند این سطل را پیش خود نگه دارند. در نبردی که به طور رسمی با نام نبرد «زاپولینو» (Battle of Zappolino) شناخته می شود بیش از ۳۲٫۰۰۰ سرباز بولونیایی به ۷٫۰۰۰ سرباز مودنایی حمله کردند اما در نهایت شکست خورده و میدان را رها کردند.

نبرد گراز

این یکی جنگی است که می توانست به یک جنگ بسیار بزرگ و تمام عیار تبدیل شود که آن را از چیزی که بود خنده دارتر می سازد. جزیره سن خوآن که بین سرزمین اصلی ایالات متحده و جزیره ونکوور کانادا قرار دارد، محل زندگی مشترک مهاجران آمریکایی و کارمندان بریتانیایی کمپانی هادسون بَی بود. در حالی که این جزیره در عمل یک مکان مشاع و اشتراکی برای زندگی بود اما هر دو کشور بر مالکیت خود بر این جزیره تاکید داشته و این موضوع کشمکش ها و تنش های زیادی را در منطقه ایجاد کرده بود. این تنش ها در ژوئن ۱۸۵۹ و زمانی که یک کشاورز آمریکایی، گراز متعلق به یک مرد بریتانیایی را به خاطر وارد کردن خسارت به سیب زمینی هایش به ضرب گلوله کشت، شدت گرفت.

بلافاصله درگیری آغاز شده و بریتانیایی ها تلاش کردند کشاورز آمریکایی را دستگیر کنند. ارتش ایالات متحده از ماجرا آگاه شده و سروان جرج پیکت را با تعدادی سرباز به منطقه فرستاد که به محض ورود این جزیره را جزئی از خاک ایالات متحده اعلام کرد. بریتانیایی ها نیز این عمل را با فرستادن برگ برنده خود، نیروی دریایی سلطنتی، به جزیره مذکور پاسخ دادند. برای هفته ها به نظر می رسید که این رویارویی به نبردی تمام عیار و بزرگ بین دو کشور منتهی خواهد شد اما بعد از سرد شدن کله رهبران دو طرف، مقامات هر دو کشور به حاکمیت مشترک بر جزیره رضایت دادند.

نبرد سگ ولگرد

نبردی دیگر که علیرغم نام خنده داری که دارد با مرگ چندین نفر همراه بود نبرد موسوم به سگ ولگرد است. این نبرد در سال ۱۹۲۵ رخ داده و بین ۲۰٫۰۰۰ یونانی و ۱۰٫۰۰۰ بلغاری درگرفت. عامل این جنگ سگی بود که از دست یک سرباز یونانی فرار کرد. سرباز در تعقیب سگش از مرز بین یونان و بلغارستان عبور می کند. نگهبانان مرزی بلغار نیز که یک سرباز یونانی را در حال عبور از مرز می بینند به او شلیک کرده و او را می کشند. در ادامه یونانی ها به بلغارستان حمله می کنند و شهرهای مرزی این کشور را تصرف و خود را برای بمباران شهر پتریچ آماده می کنند که سازمان ملل دخالت کرده و مذاکرات در مورد آتش بس آغاز می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند