کدخبر: ۲۹۸۴۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تصویری از کودکی و نوجوانی بانوی آهنین

اقتصاد نیوز:رسانه‌های آلمانی تصاویری کمتر دیده شده‌ای از کودکی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل ملقّب به بانوی آهنین را به مناسبت ۶۵ سالگی او منتشر کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز،مرکل در سال ۱۹۵۴، از یک پدر پروتستان متولد شد و در بدو تولد نام «آنگلا دوروتا کاسنر» را روی او گذاشتند. سپس بعد از همسر اولش «اولریش مرکل» به نام همسرش معروف شد.

آنگلا در براندنبورگ تحصیل کرد، مدرک دیپلم دبیرستان خود را با موفقیت به دست آورد. او در این مرحله به زبان روسی مسلّط و در ریاضیات مهارت بالایی داشت. وی تحصیلات خود را در رشته فیزیک در دانشگاه لایپزیگ ادامه داد، سپس در آکادمی علوم جمهوری المان دموکرات کار کرد، جایی که دکترای خود را در زمینه واکنش‌های تجزیه شیمیایی دریافت کرد.

آنگلا مرکل

مرکل تا پیش از سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ درگیر سیاست نبود و در آن زمان به صدراعظم آلمان «هلموت کوهل» نزدیک شد که پدر معنوی او به حساب می‌آمد، او بود که راه را برای رسیدن به بالاترین مقام آنگلا مرکل هموار کرد.

در سال ۲۰۰۵، مرکل و حزب وی در انتخابات پیروز شدند تا از آن زمان به بعد به عنوان صدراعظم آلمان فعالیت‌های سیاسی خود را ادامه دهد.

آنگلا مرکل

لرزش‌های اخیر مرکل سؤال‌های بسیاری را درباره سرانجام حیات سیاسی او برانگیخت که آیا صدراعظم باید قبل از تاریخ ۲۰۲۱ قدرت را واگذار کند یا خیر، مرکل که لقب قوی‌ترین زن جهان را از آن خود کرده در پاسخ به سؤالات گفت که حالش خوب است و می‌تواند وظایف خود را به طور عادی ادامه دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند