کدخبر: ۲۹۸۹۲۲ لینک کوتاه

رایزنی امانوئل ماکرون و ولادیمیر پوتین درباره برجام

اقتصادنیوز: معاون کرملین گفت که رؤسای جمهور روسیه و فرانسه درباره برجام و همچنین راهکارهای ممانعت از تشدید تنش میان ایران و آمریکا گفت‌وگو می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، تاس نوشت، «یوری اوشاکوف» معاون کرملین، روز گذشته -جمعه- گفت که  «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی وی در تاریخ ۱۹ آگوست درباره برجام، راهکارهای ممانعت از تشدید تنش میان ایران و آمریکا و راه‌های تامین امنیت در اروپا و همکاری با این اتحادیه با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد. 

این مقام روس افزود: «بگذارید خاطرنشان کنم که روسیه و فرانسه وظیفه‌ای مشترک در زمینه حفظ برجام و کاهش تنش‌ها میان ایران و آمریکا در خلیج فارس و دیگر نقاط جهان دارند.»

وی تاکید کرد که وضعیت فعلی لیبی نیز در این نشست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اوشاکوف همچنین گفت: «با توجه به این‌که دو کشور از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند، به‌غیر از روابط دوجانبه، آن‌ها درباره مسائل بین‌المللی، تامین امنیت اروپا و نقش روسیه و فرانسه در عرصه سیاسی اروپا با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد».

وی افزود: «توسعه همکاری‌ها میان اروپا و روسیه موضوعی جالب‌توجه است و رئیس‌جمهور پوتین تصمیم دارد روی این مساله تاکید کند».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند