کدخبر: ۲۹۹۵۳۸ لینک کوتاه

حمله لفظی ترامپ به منتقدان اسرائیل در آمریکا

اقتصانیوز؛ دونالد ترامپ دموکرات‌های مخالف و منتقد سیاست‌های اسرائیل را ماآگاه و عهدشکن خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در مناسبت‌های مختلف، مخالفان و رقبای خود را مورد حملات لفظی قرار می‌دهد، روز گذشته (سه‌شنبه) نیز، یهودیانی را به باد انتقاد گرفت که از دموکرات ها حمایت می‌کنند.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» گزارش کرد، ترامپ روز گذشته گفت از یهودیان آمریکا که از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حمایت کنند، «یا ناآگاهند یا عهدنشناس.»

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در پی موج جدید حملات وی به «الهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده زن مسلمان کنگره که رژیم صهیونیستی مانع سفر آنها به فلسطین اشغالی شد، مطرح شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در دفتر کار خود در حملات لفظی تند به عمر و طلیب گفت:‌ «من فکر می‌کنم هر یهودی که به نفع یک دموکرات رأی‌ دهد یا ناآگاهی محض خود را نشان داده یا عهدنشناسی عمیق.»

وی خطاب به یهودیان ادامه داد: «حزب دموکرات کجا رفته است؟ وقتی (دموکرات‌ها) در مقابل دولت اسرائیل از این دو نفر دفاع می‌کنند، آنها کجا هستند؟»

ترامپ ضمن تقدیر از اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود دو نماینده مسلمان کنگره به فلسطین اشغالی، مدعی شد که این دو نماینده «هم از اسرائیل و هم از یهودیان نفرت دارند».

رئیس‌جمهور امریکا همچنین تأکید کرد که اسرائیل باید «الکساندریا اوکازیو کورتس» و «آیانا پرسلی» دو نماینده زن دموکرات کنگره را که اخیراً با آنها وارد جدال شده است، نیز از ورود به فلسطین اشغالی منع کند.

طبق این گزارش، «لورا روزنبرگر» یکی از استراتژیست‌های یهودی دموکرات در صفحه توییتر خود درباره اظهارات ترامپ گفت: «من اطمینان دارم که جمهوری‌خواهان نیز به همان اندازه این این اظهارات ترامپ به خشم آمده‌اند».

گروه‌های یهودی نیز به شدت از اظهارات ترامپ علیه جامعه یهودیان به خشم آمدند و «هلی سوفر» مدیر اجرایی شورای دموکراتیک یهودیان خطاب به ترامپ گفت: «اگر بحث اسرائیل است، ترامپ در حال تکرار ادعای خود در خصوص وفاداری دوگانه است که (در واقع این اظهارات ترامپ) یک نوع یهودستیزی است و اگر بحث وفاداری یهودیان به خودش است، نیاز است که حقایق را بررسی کند. ما در دموکراسی به سر می‌بریم و حمایت یهودیان از حزب جمهوری‌خواه در چهارسال گذشته به نصف کاهش یافته است». 

رژیم صهیونیستی به دلیل انتقادات این دو نماینده مسلمان کنگره از سیاست‌های اسرائیل در قبال فلسطینیان از سفر این دو نفر جلوگیری کرد.

عمر، که نماینده ایالت «مینه‌سوتا» است پیش از گفته بود که حمایت نمایندگان کنگره از رژیم صهیونیستی با انگیزه مادی همراه است که بعداً تحت فشار نمایندگان حامی اسرائیل، مجبور به عذرخواهی شد.

طلیب نیز که نماینده «دیترویت» است، گفته است که سیاست‌های اسرائیل، نژادپرستانه و غیرانسانی است و هر دو این نمایندگان مسلمان کنگره از جنبش «بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» اسرائیل حمایت کرده‌اند. این جنبش از کشورها، شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان می‌خواهد، سیاست‌های رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینیان را تقبیح کنند.

اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود دو نماینده مسلمان کنگره به فلسطین اشغالی، موجی از انتقادات جامعه یهودیان و دموکرات‌هایی را که پیش از این حامی اسرائیل بودند، برانگخیت و آنطور که شبکه راشاتودی گزارش کرده است، بسیاری از دموکرات‌های عالیرتبه حامی رژیم صهیونیستی همچون «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز این اقدام را «بسیار تأسف‌بار» خواندند.

«چاک شومر» رهبر اقلیت سنا نیز هشدار داد که این اقدام «تنها به روابط آمریکا و اسرائیل و همچنین حمایت واشنگتن از اسرائیل خدشه وارد می‌کند».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند