کدخبر: ۳۰۰۳۱۳ لینک کوتاه

آلمان: گام بلندی جهت رفع تنش‌ها با ایران برداشتیم

اقتصادنیوز؛ آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از ملاقات با سران G۷ گفت: گامی بلند در راستای جلوگیری از تشدید تنش‌ها با ایران برداشته‌ شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری مشترک با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در شهر بیاریتز فرانسه گفت که رایزنی‌های سازنده‌ای با ترامپ داشته است اما هنوز راه زیادی برای پیمودن در مسئله ایران وجود دارد.

صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست گروه هفت در بیاریتز در دیداری دو جانبه درباره مذاکرات تجاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا، تشدید مناقشه تجاری میان آمریکا و چین و پرونده ایران و مسائل دیگر رایزنی کردند.

مرکل تصریح کرد: تمامی سران گروه هفت نه تنها روی این مسئله اتفاق نظر دارند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، بلکه معتقدند رایزنی‌ها با تهران درست‌ترین راه برای دست یافتن به این هدف بوده است.

وی افزود: آمریکا نیز از رایزنی‌های اروپا با ایران استقبال کرده است.

وی همچنین گفت: اینکه نتیجه چه چیزی خواهد بود و چه احتمالاتی در نظر گرفته شده است، در حال حاضر قابل گفتن نیست اما خواست قطعی تمام این کشورها برای مذاکره، خود یک گام بزرگ است.

صدراعظم آلمان خاطر نشان کرد: نفع همگی ما در حل مسالمت‌آمیز یک مناقشه است اما این، آسان نخواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا نیز گفته است که سران گروه هفت یک اتحاد فوق‌العاده درباره ایران دارند و تا حدی به نتایجی دست یافته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند