کدخبر: ۳۰۰۴۹۰ لینک کوتاه

اعتراض یک امام جمعه به دخالت نمایندگان در انتصابات

سیزدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان نمین با اعتراض امام جمعه این شهرستان در خصوص دخالت‌های نمایندگان در انتصابات همراه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت الاسلام صفر یوسف زاده شامگاه سه شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی نمین اظهار داشت: متاسفانه نمایندگان به جای عمل به وظیفه ذاتی در انتصابات دخالت‌های مکرر دارند و این موضوع نه تنها کمکی به شهرستان‌ها نکرده است، بلکه منجر به ضعف عملکرد مدیران می‌شود.

وی افزود: اینکه نماینده‌ای برای مصالح مردم یک منطقه نظرات و پیشنهاداتی داشته باشد، صحیح بوده و وظیفه و مسئولیت وی است اما دخالت در انتصابات پذیرفته نیست و درخواست ما از نمایندگان عمل به وظایف خود و حمایت از مطالبات مردمی است.

امام جمعه نمین با اشاره به برخی مشکلات در این شهرستان گفت: انتظار می‌رود نمایندگان با پیگیری مشکلات با اولویت‌بندی نسبت به گره‌گشایی از کار مردم اقدام کنند.

در این جلسه پیرو مذاکرات و بررسی‌های صورت گرفته و دستور استاندار اردبیل در خصوص اجرای مسیر جدید گردشگری در نمین با محوریت جنگل فندقلو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از اجرای آسفالت در منطقه نمونه گردشگری فندقلو خبرداد و تصریح کرد: این پروژه که در هفته‌های اخیر آغاز شده و طولی بالغ بر 5 کیلومتر دارد تا پایان آبان‌ماه به اتمام می‌رسد.

نادر فلاحی اظهار کرد: مسیر برگشت و رینگ دوم جاده این منطقه نمونه گردشگری نیز بررسی و مطالعه شده که با تلاش‌های انجام گرفته از اعتبارات ملی برخوردار شده است.

وی همچنین در خصوص صدور موافقت اصولی احداث هتل 4 ستاره در نمین گفت: در صورتی که سرمایه گذار پروژه خود را در سطح هتل 5 ستاره خاتمه دهد، مجوزهای لازم را صادر خواهیم کرد.

وظیفه مدیر توجه به اولویت یک منطقه است

در عین حال استاندار اردبیل نیز در این جلسه به ضرورت توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی به نیازهای اولویت‌دار هر شهرستان شد و گفت: به عنوان مثال در شهرستان نمین توجه ویژه به تامین آب شرب و کشاورزی به ویژه در عنبران شده و از محل اعتبار جذب شده برای آبرسانی استان به مبلغ 500 میلیارد تومان سهمی نیز برای نمین قائل خواهیم شد.

اکبر بهنام جو گفت: از جمله ظرفیت‌های نمین گردشگری آن است و باید نهایت استفاده را از جنگل فندقلو جهت رونق گردشگری این منطقه به کار برد. به همین دلیل اجرای جاده گردشگری با جدیت دنبال می‌شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت کاهش بیکاری و اشتغال‌زایی برای جوانان اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت لازم را داشته باشند تا هر فرصتی برای ایجاد اشتغال به ثمر نشسته و از نرخ بیکاری کاسته شود.

به اذعان مسئولان با توجه به برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از اولین روز هفته دولت در تمامی شهرستان‌ها، مصوبات جلسات قبلی با درصد قابل توجهی محقق شده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند