کدخبر: ۳۰۰۵۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فارین پالیسی بررسی کرد؛

ریشه اشتباهات ترامپ در سیاست خارجی چیست؟

اقتصادنیوز؛ بسیاری از تحلیلگران علت شکست ترامپ در سیاست خارجی را این می‌دانند که او مذاکره در زمینه تجارت را مشابه با سیاست خارجه دانسته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ فارین پالیسی در گزارش به بررسی علت شکست‌های ترامپ در مذاکره با طرف‌های مختلف پرداخت.

اشتباهات ترامپ در مورد چین، ایران، کره شمالی، هند و دانمارک نشان می‌دهد که ترامپ مذاکره‌کننده خوبی نیست و اصول مذاکره را نمی‌داند. 

این در حالی است که ترامپ قبل از انتخابات اعلام می‌کرد که یک مذاکره‌کننده چیره دست است که می‌تواند توافق‌های جدیدی را برای آمریکا منعقد کند. 

اما با نزدیک شدن به سومین سالگرد ریاست‌جمهوری ترامپ شواهد زیادی نشان می‌دهند که او در صحنه بین‌المللی دستاوردهای ناچیزی داشته است و تلاش‌های  او برای از سرگیری مذاکرات با چین، ایران، کره شمالی و سایر کشورها تاکنون ناموفق بوده است.

بسیاری از تحلیلگران علت شکست ترامپ را این می‌دانند که او مذاکره در زمینه تجارت را مشابه با سیاست خارجه دانسته است و همین مورد باعث عملکرد ضعیف ترامپ برای مذاکره شده است. این در حالی است که بسیاری از نزدیکان ترامپ او را مذاکره‌کننده خوبی حتی در تجارت هم نمی‌دانند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند