کدخبر: ۳۰۰۷۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روش جدید برای مبارزه با آزار جنسی زنان

روش جدید برای مبارزه با آزار جنسی زنان

​اقتصاد نیوز:یک شرکت ژاپنی وسیله ای قابل حمل ساخته که مزاحمان خانم ها را در مکان های عمومی و شلوغ علامت گذاری می کند. سازنده امیدوار است این وسیله آزار جنسی را کاهش دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، وسیله فوق با استفاده از یک لامپ UV جوهری نامرئی و 9 میلیمتری را به دست فرد آزار دهنده تابانده و روی او علامت می گذارد. این جوهر را فقط می توان با لامپ فلورسنت دید. این وسیله کوچک به راحتی درون کیف و جیب جا می شود.

البته جوهر به راحتی پاک می شود به همین دلیل شرکت سازنده یعنی .Shachihata Inc می گوید وظیفه اصلی این وسیله ترساندن مزاحمان خواهد بود. جالب است بدانید این وسیله به طور آزمایشی به بازار عرضه شده است و 500 عدد از آن در مدت زمان تنها 30 دقیقه به فروش رفته. قیمت تقریبی این محصول 24 دلار است.

آزار جنسی در ژاپن «چیکان» (chikan) نام دارد و از مدت ها پیش بحث های متعددی در مورد نحوه مبارزه با آن در شبکه های اجتماعی شکل گرفته است. عده ای می گویند باید دست مزاحمان را با سوزن یا میخ سوراخ کرد، عده دیگر معتقدند این کار خودش جرم است. سرانجام ایده علامت گذاری مزاحمان مطرح شد و طراحی و ساخت چنین وسیله ای به شرکت Shachihata واگذار شد. این کمپانی در مدت سه ماه این وسیله را طراحی و تولید کرده است.

ژاپن از بین 149 کشور عضو مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در جایگاه 110 برابری جنسیتی قرار گرفته است. در سال 2017 حدود 1750 مورد آزار جنسی در این کشور ثبت شد که 30 درصد از آنها در مکان های پر رفت و آمد و بین ساعات 7 تا 9 صبح انجام شده بودند.

«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن قول داده زنان این کشور را قدرتمندتر از قبل کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند