کدخبر: ۳۰۱۰۷۸ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروی برق حرارتی:

نیروگاه نکا نوسازی می شود

اقتصادنیوز : مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: با توجه به قدمت و توان تولید نیروگاه نکا به دنبال نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی این واحد هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، محسن طرزطلب شامگاه شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۲ واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سلیمی نکا با اشاره به ظرفیت تولید برق در مازندران اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود متأسفانه در استان مازندران وضعیت تراز تولید منفی است به طوری که میزان پیک مصرف بیش از میزان تولید است.

وی احداث واحدهای گازی در نیروگاه نکا یکی از راه‌های برون رفت از مشکل کمبود ولتاژ برق در این منطقه برشمرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از عملیاتی شدن اجرای پروژه نیروگاه محمودآباد و سرخ رود در سال جاری خبر داد و همچنین گفت: با توجه به اینکه کارهای مقدماتی این طرح انجام شده است امسال این پروژه آغاز خواهد شد.

طرز طلب میزان کسری برق در کشور را هزار مگاوات یاد کرد که با افزایش راندمان و توان ظرفیت نیروگاه‌ها می‌توان این کسری را جبران کرد.

وی اضافه کرد: به دنبال این هستیم اگر میزان تولید در سال آینده کاهش یابد برای کاهش در امر خاموشی‌ها برق ترکمنستان را داشته باشیم.

این مسئول ادامه داد: در بحث تأمین آب نیروگاه؛ امسال ۶۰ میلیارد تومان هزینه می‌کنیم تا آب مورد نیاز این مجموعه فراهم شود.

  

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند