کدخبر: ۳۰۱۹۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قوه قضاییه حکم یک محکوم را تشدید کرد، کیهان از دولت عصبانی شد

قوه قضاییه حکم یک محکوم را تشدید کرد، کیهان از دولت عصبانی شد

اقتصادنیوز: کیهان نوشت: حسین قدیانی روزنامه‌نگار و فعال فضای مجازی به شش ماه حبس قطعی محکوم شد ولی دادگاه تجدیدنظر در اقدامی قابل تامل این حکم را به ۶ ماه حبس قطعی تبدیل کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه در ادامه نوشت: این در حالی است که حسین قدیانی از درخواست تجدیدنظر نیز صرف‌نظر کرده بود

ماجرا به اربعین دو سال پیش بازمی‌گردد که قدیانی در فضای مجازی متنی را در واکنش به اظهارنظر و کم‌لطفی خانم مولاوردی نسبت به حماسه اربعین منتشر کرده و تنها چند ساعت در صفحه وی بود. قدیانی در صفحه اینستاگرام خود متنی نوشته و در آن از فروکاستن حماسه اربعین به عکسی پر از آشغال و زباله انتقاد کرده بود که با شکایت خانم مولاوردی مواجه شد و دادگاه بدوی ایشان را به شش ماه حبس تعلیقی محکوم کرده بود ولی در دادگاه تجدیدنظر این حکم به حبس قطعی تبدیل شد. تبدیل عجیب حبس تعلیقی به قطعی در حالی است که اغلب در دادگاه‌های تجدید نظر با نگاه تخفیف و اغماض به موضوع می‌نگرند، مخصوصا اگر متهم سابقه کیفری نداشته باشد  از این روی تبدیل ۶ ماه حبس تعلیقی به ۶ ماه حبس قطعی در دادگاه تجدیدنظر بسیار تعجب‌آور است.

گفتنی است که حتی اگر دادگاه تجدید نظر قصد افزایش محکومیت وی را داشت می‌توانست ۶ ماه تعلیق را به ۹ ماه و یا یک سال تبدیل کند، ولی حکم دادگاه تجدید نظر به معنای دو یا سه و یا چند برابر حکم محکومیت دادگاه بدوی نیست! بلکه تبدیل حبس تعلیقی به قطعی تغییر یکصد و هشتاد درجه‌ای حکم دادگاه بدوی است و از دستگاه محترم قضائی انتظار می‌رود دلایل و مستندات قاضی محترم تجدیدنظر برای صدور حکم یاد شده را مورد بررسی قرار داده و دلایل منجر به صدور حکم یاد شده را برای تنویر افکار عمومی منتشر کند.

نکته نهایی آنکه دولتمردان در حالی مدعی تحمل نقد و پناه بردن به خدا از بستن دهان منتقدان هستند که ده‌ها پرونده شکایت از منتقدین را در دادگاه‌های مختلف دنبال می‌کنند و ظاهراً به کمتر از حبس آنان نیز راضی نمی‌شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند