ثبت‌نام کارت سوخت کلاهبرداری پیامکی است

کدخبر: 302592
اقتصانیوز؛ رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: با توجه به فعالیت افراد سودجو متقاضیان برای ثبت‌نام کارت سوخت حتما به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه کنند و هیچ نیازی به اقدام مجازی و اینترنتی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدپور روز چهارشنبه در این باره افزود: افرادی با ارسال پیامک و اخبار جعلی، مردم را به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های جعلی برای ثبت نام کارت سوخت هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند.

وی در خصوص پیامک «ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی» خبر داد و گفت: در این روش لینکی به صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند برای ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی به آدرس niopde.click مراجعه کنند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی صاحب خودرو و پلاک خودرو را می‌خواهند.

محمدپور ادامه داد: افراد سودجو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز مبلغ ۲ هزار تومان برای کارمزد ثبت نام هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می‌کنند.

وی به کاربران توصیه کرد؛ به این گونه پیامک‌ها تحت هیچ شرایطی اعتنا و اعتمادی نکنند، به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.

محمدپور تصریح کرد: اخبار مربوط به ثبت نام کارت سوخت را تنها از طریق مراجعه و سازمان‌های معتبر پیگیری کنند و توجه داشته باشند این قبیل سایت‌های کلاهبرداری از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب، شماره کارت، رمزهای اول و دوم، تاریخ انقضا و CVV۲ کارت بانکی را می‌خواهند.

محمدپور در ادامه گفت: مردم هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس ww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما