کدخبر: ۳۰۳۴۹۵ لینک کوتاه

فایننشال تایمز گزارش داد؛

داعش و القاعده علیه طالبان متحد می‌شوند؟

اقتصادنیوز؛ فایننشال تایمز در گزارشی از تلاش‌های مشترک سران القاعده و داعش برای ایجاد جبهه ضد طالبانی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یک مقام ارشد دولتی در بلوچستان پاکستان با اشاره به تلاش ایجاد جبهه مشترک داعش و القاعده علیه طالبان، گفت: القاعده همچنان تهدید قابل توجهی بوده و گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد یک جبهه مشترک داعش خراسان و القاعده علیه طالبان وجود دارد.

«فاینانشال تایمز» در خبری با اشاره به این موضوع نوشت: همچنین شماری از اعضای تندرو طالبان که از مذاکرات طالبان با آمریکا درباره خروج نیروهای خارجی در مقابل تعهد این گروه برای مبارزه با تروریسم خشمگین هستند نیز به احتمال زیاد به داعش می‌پیوندند.

پیش از این، شماری از مقامات امنیتی کنونی و سابق آمریکا به «نیویورک تایمز» گفته بودند  گروه تروریستی داعش آماده است پس از توافق صلح آمریکا و طالبان نفوذ خود را در افغانستان گسترش دهد.

برخی رسانه‌ها در حالی از قدرت گرفتن داعش در دوران پس از صلح ابراز نگرانی می‌کنند که آمریکا از متهمان اصلی حمایت از داعش در افغانستان است و بارها گزارش‌هایی از آزادی رهبران داعش از زندان‌های طالبان توسط نیروهای آمریکایی منتشر شده است.

مقامات روسی نیز بارها ضمن اشاره به انتقال اعضای داعش توسط بالگردهای ناشناس، آمریکا را به حمایت از داعش متهم کرده‌اند.

به گفته مقامات روس، با توجه به کنترل حریم هوایی افغانستان توسط نیروهای خارجی، انتقال و حمایت تدارکاتی از داعش توسط برخی بالگردها، بدون هماهنگی با نیروهای آمریکایی و ناتو غیرممکن است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند