کدخبر: ۳۰۳۷۶۵ لینک کوتاه

کمک ۱۰ میلیارد تومانی مردم هندوستان به سیل زدگان ایران

اقتصاد نیوز: مدیر اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی دفتر نماینده ولی‌فقیه در هندوستان با اشاره به این‌که مردم هندوستان ۱۰ میلیارد تومان برای سیل‌زدگان سراسر کشور جمع‌آوری کردند گفت: از این میزان ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای خوزستان بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ با اشاره به این‌که از محل کمک‌های مردم هندوستان برای سیل‌زدگان لرستان و خوزستان پروژه هایی در حال احداث است اظهار داشت: دو پروژه مدرسه‌سازی در پلدختر در حال احداث است که ابتدای مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: از محل این کمک‌ها سه پروژه درمانی و 150 واحد مسکونی با هزینه‌ای حدود 4 میلیارد و 800 میلیون تومان ساخته می‌شود که یک میلیارد و 800 میلیون تومان آن برای پروژه‌های عمرانی است.

مدیر اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی دفتر نماینده ولی‌فقیه در هندوستان ادامه داد: این پروژه‌های عمرانی شامل دو خانه بهداشت نخست در روستای حماد(سید ستار) در شهرستان حمیدیه، یک خانه بهداشت در روستای نهر ابتر اروند کنار و یک مرکز جامع سلامت در روستای وسیله حلاف ساخته می‌شود که مجموعا حدود 500 متر مربع زیربنای این سه واحد است.

وی با اشاره به این‌که بخشی از تجهیز دو خانه بهداشت و یک مرکز جامع سلامت از محل کمک‌های مردم هندوستان برای سیل‌زدگان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: خانه‌های مسکونی نیز با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) برای افراد تحت پوشش و آسیب‌دیده از سیل ساخته می‌شود.

استادآقا بیان کرد: 150 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل خوزستان را کمیته امداد قول داده تا اسفندماه سال جاری تحویل و سه واحد درمانی نیز در دهه فجر به افتتاح می‌رسند.

مدیر اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی دفتر نماینده ولی‌فقیه در هندوستان گفت: در ایام سیل استان خوزستان کمک‌های فراوانی از طریق مردم نقاط مختلف جمع‌آوری و در اختیار کمیته مردمی سیل استان داده شد که آمار آن نزدیک به 500 میلیون تومان است.

وی با اشاره به این‌که مردم هندوستان 10 میلیارد تومان برای سیل‌زدگان سراسر کشور جمع‌آوری کردند، ادامه داد: از این میزان 4 میلیارد و 800 میلیون تومان برای خوزستان، یک میلیارد و 200 میلیون تومان در لرستان، دو میلیارد تومان پول نقد و دو میلیارد دیگر نیز طلا بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند