کدخبر: ۳۰۴۵۳۴ لینک کوتاه

وزیر دادگستری: اقدام کانادا در توقیف اموال ایران غیر قانونی است

اقتصادنیوز: وزیر دادگستری در خصوص اقدام دولت کانادا در توقیف اموال و دارایی‌های ایران، گفت: این اقدام کاملا غیرقانونی است و به آن مقدار که امکان داشته باشد و ضوابط قانونی بین‌الملل اجازه دهد، مقابله به مثل خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سیدعلیرضا آوایی شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان زنجان در جمع خبرنگاران، افزود: هم قوه قضائیه و هم دولت از زمان دریافت این خبر، مشغول بررسی موضوع و استدلال‌ها هستند.

وی با بیان اینکه کارهای بین‌الملل، کارهای سنگین و زمان‌بر است، ادامه داد: پیگیری این موضوع به مطالعات فراوانی نیاز دارد و نباید اقدام احساسی و شتاب‌زده انجام داد.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همکاری‌های ایران در سطوح بین‌المللی برای انتقال زندانیان ایرانی خارج از کشور رو به گسترش است، گفت: نهایت تلاش ما این است که تا حد امکان زندانیان ایرانی خارج از کشور را به داخل کشور انتقال دهیم تا مشکلی برای خانواده آن‌ها ایجاد نشود.

وی افزود: انتقال زندانیان ایرانی به صورت مرتب پیگیری می‌شود و موافقت‌نامه استرداد و انتقال محکومان و مجرمان نیز با تعداد قابل توجهی از کشورها به انجام رسیده است.

آوایی در پاسخ به اینکه بیشترین آن‌ها در کدام کشورها است، خاطرنشان کرد: تعداد زندانیان ایرانی در بعضی کشورها انگشت‌شمار بوده اما در برخی کشورها مانند ترکیه، بیشتر است.

وی در خصوص جرم زندانیان ایرانی خارج از کشور، اظهار داشت: جرم زندانیان در هر کشور متفاوت است و برخی مربوط به مواد مخدر و برخی دیگر نیز ورود غیرمجاز به آن کشورها بوده و جرم‌های دیگری نیز است.

وزیر دادگستری گفت: در سال‌ ۹۷ و  امسال تا کنون تعداد قابل توجهی از زندانیان ایرانی خارج از کشور از جمله از کشورهای آسیای میانه به ایران منتقل شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند