کدخبر: ۳۰۵۰۱۱ لینک کوتاه

این کشور برای تخریب چین با آمریکا رفاقت کرد

اقتصادنیوز: آمریکا برای اینکه بتواند چین را زمین بزند باید از قدرت متحدانش نیز استفاده کند و گویا در آخر این ماه آمریکا متحد جدیدی برای ضربه زدن به چین پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، راشاتودی نوشت، به احتمال زیاد تا اواخر این ماه امریکا و هند قرارداد تجاری جدیدی را امضاء می کنند که بر اساس آن هند تعرفه های کالاهای آمریکا را کاهش می دهد و آمریکا نیز به صادرات کالاها به هند ادامه خواهد داد و واردات کالاهای هندی به آمریکا نیز از سرگرفته خواهد شد.

رویترز در این باره نوشت رهبران هر دو کشور روز یکشنبه گذشته در هیوستون تگزاس با یکدیگر ملاقات کردند و مقام آگاهی در خصوص این ملاقات می گوید:" آمریکا برای بهبود روابطش با هند به شدت تحت فشار است و هر چه زودتر باید این اتفاق به وقوع بپیوندد."

توافق دهلی و واشنگتن جنگ تجاری چین و امریکا را هدف قرار می‌دهد و طی این توافق پیش‌بینی می شود توافق دیگری بین ترامپ و وزیر امور خارجه ژاپن (شینزو آبه) سر بگیرد که بر اساس آن آمریکا تعرفه کالاهای ژاپنی را کاهش خواهد داد.

ترامپ که شاهد از دست رفتن میلیون ها شغل در آمریکا بوده است به دنبال برگرداندن شرکای تجاری اش و بهبود ضعیت شغلی و بیکاری در امریکا است.

ترامپ بارها از هند به خاطر وضع تعرفه روی کالاهای آمریکایی شکایت کرده است و از آن به عنوان پادشاه تعرفه ها یاد کرده است و در واقع هند تعرفه ۲۸ کالای امریکایی را افزایش داده است و امریکا پس از این اتفاق امتیازات ویژه ای که برای صادرات کالاهای چینی در نظر گرفته بود را لغو کرد که کالاهایی به ارزش ۵ میلیارد دلار را که از هند به امریکا صادر می شود را تحت تاثیر قرار داد.

هند بیشتر جواهرات، سوخت، خودرو، مواد خوراکی و وسایل نقلیه به آمریکا صادر می کند که در این بین گردو جایگاه مهمی دارد و به تبع پس از تحریم هند توسط امریکا فشار بر روی دوش کشاورزان آمریکایی برای تامین تقاضا چند برابر شد.

علی رغم جنگ تجاری بین هند و آمریکا معاملات تجاری این دو کشور در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ با افزایش ۲۴.۲ میلیاردی همراه بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند