کدخبر: ۳۰۵۱۴۵ لینک کوتاه

میزان حمایت از طرح استیضاح ترامپ افزایش یافت؛

ترامپ گام‌به‌گام به استیضاح نزدیک می‌شود

اقتصادنیوز؛ نظرسنجی جدید «هیل-هریس ایکس» نشان می‌دهد که حمایت از فرایند استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در مقایسه با سه ماه گذشته، ۱۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌‌ها نشان می‌دهد که حمایت از آغاز فرایند استیضاح «دونالد ترامپ» در میان آمریکایی‌ها در مقایسه با سه ماه قبل با افزایش 12 درصدی روبرو شده است.

نظرسنجی «هیل-هریس ایکس» در بازه زمانی 26 و 27 سپتامبر (4 و 5 مهرماه)، درست چند روز بعد از آن انجام گرفته است که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا رسماً استیضاح ترامپ را در خصوص رسیدگی به شکایت یک افشاگر در ارتباط با مکالمات تلفنی ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین آغاز کردند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که 47 درصد از پاسخ‌دهندگان از این تصمیم برای استیضاح ترامپ حمایت کردند که این آمار در مقایسه با نظرسنجی مشابه درماه ژوئیه با افزایش 12 درصدی روبرو بوده است.

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به این سؤال پاسخ دادند که «آیا دموکرات‌ها باید فرایند استیضاح ترامپ را آغاز کنند یا خیر؟»

این نظرسنجی همچنین نشان داد که مخالفت با استیضاح ترامپ در مقایسه با سه ماه قبل با کاهش سه درصدی به 42 درصد رسید و این در حالی است که 11 درصد از آنهایی که در این نظرسنجی مشارکت کردند، یا مطمئن نبودند یا نمی‌دانستند که این فرایند باید آغاز می‌شد یا خیر.

بر اساس این گزارش، حمایت از استیضاح ترامپ در میان هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات و همچنین احزاب مستقل در مقایسه با سه ماه گذشته افزایش یافته است به طوریکه حمایت دموکرات‌ها از استیضاح ترامپ در مقایسه با سه ماه قبل از 59 درصد به 78 درصد افزایش یافته بود. شمار جمهوری‌خواهانی که از استیضاح ترامپ حمایت کرده‌اند نیز از 5 درصد به 18 درصد افزایش یافتند.

طبق این گزارش، شمار احزاب مستقل نیز که از این فرایند علیه ترامپ حمایت کردند نیز با افزایش دوبرابری به 41 درصد رسیده است.

افزایش حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته، یک نسخه غیرمحرمانه از شکایت یک افشاگر در خصوص جزئیات تماس تلفنی 25 (3 مردادماه) ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین را منتشر کرد.

طبق این گزارش، فرد افشاگر که ظاهراً یکی از کارکنان سابق سازمان اطلاعات مرکزی یا همان «سیا» بوده است، مدعی شده بود که ترامپ تلاش کرده تا زلنسکی را متقاعد به آغاز تحقیقات درباره پسر «جو بایدن» رقیب اصلی ترامپ در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا کند و از این طریق شانس انتخاب مجدد وی در انتخابات آمریکا را افزایش دهد.

با اینحال، ترامپ به طور دائم ارتکاب هرگونه اقدام اشتباه را رد می‌کند.

کاخ سفید پیش از این، بخش‌هایی از این گفت‌وگوی تلفنی را بعد از به تعویق افتادن کمک نظامی چند صد میلیون دلاری آمریکا به اوکراین، منتشر کرده بود که در آن جزئیات مورد اشاره قرار نگرفته بود.

نظرسنجی هیل-هریس ایکس در میان یکهزار و یک شرکت‌کننده و با حاشیه خطا 3.1 درصد انجام گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند